Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik nagy dózisban...

Anyukák, akik nagy dózisban szedtetek magnéziumot, esetleg amellett is görcsöltetek, nálatok hogy zajlott a leállás és a szülést megelőző időszak? (Részletek lentebb. )

Figyelt kérdés

Jelenleg 35 hetes terhes vagyok, a 16. hét óta keményedik rendszeresen a hasam és azóta szedek egyre növekvő mennyiségben magnéziumot (természetesen orvosi utasításra), jelenleg 5000 mg-ot. 27 hetesen egyik napról a másikra C3000-ről C2110 lett a méhszáj-értékem, így befektettek a terhespatológiára (visszatartás, tüdőérlelő és hasonló finomságok), s bár 2 hét után hazaengedtek, azóta is szigorú ágyban fekvésre vagyok ítélve. Babócám már a 27. héttől felvette a "helló világ" pozíciót, és úgy furakszik lefelé, mintha muszáj lenne. :))) Szóval nagyon lent van már a kis kobakja, feszít is, mint a csuda. A méhszájam viszont nem nyílt tovább, a keményedések 10-15 között stagnálnak egy nap (ez nálam a nagyon kevés kategória), viszont 2 hete érzek napi több alkalommal egyre erősödő, menstruációs görcsre emlékeztető, 10-15 percig tartó fájdalmat, ami igen kellemetlen és egyben félelmetes is. Hetente járok az orvosomhoz, szerinte minden tökéletesen rendben van, csak szedjem a Mg-ot és a progeszteron tablettámat, pihenjek, aztán majd minden jó lesz. :)

A kérdéseim a következők:

Volt valaki hasonló helyzetben, és ha igen, hogy élte meg a terhesség végét? Mikor és milyen ütemben állt le a Mg-mal (pl. fokozatosan vagy egyik napról a másikra)? Mikor indult meg a szülés a gyógyszer elhagyása után? Mennyire húzódott el a vajúdás, tudott-e normális tempóban tágulni? És egyáltalán: kinek mit mondott az orvosa az alhasi görcsökre?


Bocsánat, hogy ilyen hosszasra sikeredett, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy más mit hogyan csinált hasonló élethelyzetben, és bár tudom, hogy minden szülés és terhesség más, de azért hátha vannak hasonlóságok. :) Klassz lenne sztenderd mintázatot találni, pl. nehéz terhesség - könnyű szülés relációban... Álmodik a nyomor... :-D

Köszönöm szépen az összes választ! :)


2016. máj. 23. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 35. héten lett c2111. 24. héttől görcsöltem. Napi 3x2 3 félemagnézium plusz kalcium,2 féle vas+1000mg c vitamin,terhesvitamin,folsav, multivitamin és a dràga pisin kìvül haszna nem volt. Percre be volt osztva mikor mit mivel szedjek és mikor ehetek. És kétszer antibiotikum kúra,utàna meg normaflore.

Ha első baba lett volna,akkor lehet nem lett volna több. Cserébe a kórhàzba "3 perces fàjàsokkal" mentem,vidàman,mosolyogva. Egyből szülőszobàra kerültem 1 óra 52 perc alatt lett meg a kiscsaj gàtvédelemmel.

De a terhesség...pfff...katasztrófa volt.

Kisfiammal meg egy àlom terhesség volt,ugyanilyen könnyű szüléssel.

2016. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a lényeg: 36. héten fejeztem be a magnézium nagy dózisú szedését, utàna egy hétig szedtem amikor nagyon bekeményedett a hasam vagy görcsölt. 37.héttől semennyit.kereken a 38. héten szültem. Doki azt mondta egy hét mìg kiürül a szervezetből. És tényleg :-)
2016. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is a 36. Hétig kellett szednem, fokozatosan hagytam el kb 1-1,5 hét alatt. 39 héten lassú, 24 órás tágulási szakasz, vajúdás után császár lett.

Nekem azt mondták h nálam a hátrahajló méh és a vetélések miatt lehet + van aki érzékenyebb ezekre.

Kérdező miért kell progit szedned így a végefelé?

2016. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!