Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig nem késő...

Szerintetek meddig nem késő letenni a cigit terhesség elején? 5 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is kiakadna, leszögezném, hogy az eddigi 2 terhességem során azonnal eldobtam a cigit a pozitív tesztek után. A kisfiam, aki ma már 5 éves, szívfejlődési problémával született, többször kellett már műteni. A második terhességem pedig sajnos vetéléssel végződött idén februárban.

Egy hete derült ki, hogy ismét babát várok, és persze óriási a boldogság, de valahogy eddig képtelen voltam letenni a cigit. Drasztikusan csökkentettem ugyan a mennyiséget, a napi 1 doboz helyett csak 6-7 szálat szívok.

Csak dohányos kismamák/anyukák válaszát várom arra, h ki mikor tudta teljesen letenni a cigit? Nyilván én is le fogom tenni, de egyre inkább azt gondolom, hogy a hirtelen lerakás még problémásabb lehet.

Ismerek egyébként olyan kismamát, aki 2 terhességet is végig dohányzott, de szerencsére teljesen egészséges, 3 kiló feletti babákat szült.


2016. máj. 25. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet elég korán letenni, de sohasem késő!


Egy végigdohányzott terhesség esetén is nagy segítség a babának, ha legalább az utolsó hetekben, vagy már a szoptatás alatt nem dohányzik az anyuka.


De természetesen minél előbb, annál jobb.

2016. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

ja, kérted, hogy csak dohányosok írjanak... nem vagyok dohányos. Már.

6 éve volt egy pozitív tesztem. Még 2 napig dohányoztam, aztán kórházba kerültem méhenkívüli gyanujával.

Majd megdöglöttem egy szál cigiért... na de nem bírtam volna azt a szégyent, hogy 2 görcs között levánszorgok a 2.-ról, hogy a többi -ma már gusztustalannak gondolt- nagypocakos kismamával elszívjam a napi cigimet...

Szóval 1 hét után már úgy mentem haza, hogy nem dohányzom.


6 éve. Bármikor rá tudnék most is gyújtani, mert hiányzik. De nem akarok.

2016. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm is egy dobozzal szívott el, aztán megtudta, hogy terhes, de csak csökkenteni tudta a cigik mennyiségét. Hááát a gyermek súlyosan asztmás lett, még most 13 éves korára is elég beteges... Az asztma elleni gyógyszerektől meg elhízott szegényke, szóval jól kicseszett vele az anyja...

Amint tudod redukáld a nullára a cigizést, a kisbabád érdekében, meg utána ha beteg lesz, totál lelkis leszel miatta.

2016. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A teszt után még egy szálat szívtam el, éreztem, hogy még ekll egy búcsú cigi... Egész terhesség alatt egy slukkot se szívtam. Végig hiányzott. Miután nem szoptattam már egyszer beleszívtam vagy kettőt egy cigibe, de nem esett jól, nagyon erősnek tűnt. Szerintem a 6. hét után mindenképp le kell tenni! És az a nagyon max!
2016. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Az az igazság, hogy a legújabb eredmények szerint már anyukádnak is le kellett volna tennie ahhoz, hogy neked ne öregedhessen korán a lepényed (ha dohányzott). De neked is már túl késő ehhez, ettől függetlenül nem biztos, hogy neked is öregedni fog majd.


Anyukám végig dohányzott terhessége alatt, én 2,35-tel születtem időre, 2 hétig nem engedtek haza (akkoriban még így volt a protokoll). Én sosem nyúltam cigihez, de az én lepényem is öregedett, 38. héten ki kellett emelni a babát (persze ez nem baj, nem lett koraszülött), nem tudtam már tovább táplálni. De 3,2-vel született, ami oké.


Tedd le most!:) Főleg, mivel gondolom kivizsgáltattad magad a vetélés után, és ilyen gyermeki előzménnyel, szóval most már minden esélyt megadtál magadnak, add meg a nem cigizést is!:)

2016. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy szívbeteg gyerekkel és egy vetéléssel a hátad mögött már a tervezésnél le kellett volna rakni. Itt nincs olyan, hogy meddig nem késő, minden elszívott szállal növeled a kockázatot.
2016. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

2 ismerosom cigizett terhessege alatt, mindkettonek alacsonyabb a gyermeke IQ-ja az atlagnal. Igy is befolyasolhatja a cigi a magzatot.

Persze ismerek olyat is, akik szinten cigiztek terhesseg/szoptatas alatt, es semmi bajuk a gyerekeknek, de azert nem eri meg kockaztatni.

Testverem biologiat tanul egyetemen, es azt momdta, hogy a legujabb tanulmanyok es kutatasok szerint a terhesseg elejen teheted a legtobb kart a magzatodban dohanyzassal stb.

En azert irok, mert igaz regota nem dohanyzom, de nemvart terhessegem volt, 10. heten derult ki, hogy terhes vagyok, es elotte volt egy nagyobb buli, ahol nem fogtam vissza magam sem alkohol, sem vizipipa teren. Sajnos egy fel szal cigit is elszivtam, pedig azelott evekig nem! Hala istennek semmi baja a babamnak, most 16 hetes.

Egyebkent a bolcsohalal eselyet is noveled, ha dohanyzol terhesseg alatt

2016. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Sosem késő letenni!!!

Próbáld meg, egyből letenni, mert az hogy csökkented az adagot, sz@rt sem ér....

Én így próbáltam, és nem tudtam letenni... :( Szerencsére makk egészséges a lányom


A példákra pedig. Barátnőm teherbeesés előtt 4 hónappal tetet le a cigit (tervezték a babát)

A fia asztmás lett. 38 héten már kijött.

Visszaszokott a cigire... 5 év múlva teherbe esett, (meglepi baba) de nem tudta letenni a cigit. bár "csak" napi6-7 szálat szívott.

A lánya teljesen egészséges, 40+5 re indították a szülést.

Van ilyen is....

Nem lehet mindent a cigire fogni....

2016. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Betu ***** válasza:
Mikor kiderült, hogy babàt vàrok egyből letettem, viszont ez csak a 7.héten derült ki, mert volt mâr menstruàció kimaradàsom és azt hittem ez is az. Amúgy terveztük a babàt viszont pont akkor erre nem gondoltam én hü..e! Egy szàlat sem szívtam el nem is hiânyzott. A lepényem pedig csak a 38. héten volt 1 fokban érett a 39. hét elején szültem. Teljesen problémamentes volt a terhességem pedig 32 éves voltam màr akkor első babasként. Undorral néztem a nagy hasú kismamàkat akik cigiztek a kórhàz előtt. 15 hónapos lesz a kisfiam nemsokàra. Szoptatok még, de néha elszivok egy-egy szàl cigit amikor jóval később szoptatok csak. Tudom nem helyes, de jó egy kicsit kiereszteni a gőzt.
2016. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy másnak látszólag egészséges babája született dohányzás mellett, nekem még van választásom és több lehetek azoknál az undorító kismamáknál, akik terhesség alatt is füstölnek és nagy eséllyel károsítják a magzatot. Az Anyaság felelősséggel jár, csak egyesek még ehhez is túl önzők és gyengék.
2016. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!