Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell mennem a védőnőhöz?

Mikor kell mennem a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Ma voltam uh-n, de a dokival nem találkoztam. Két hét múlva megyek megint. Már most mennem kell a védőnőhöz vagy ráérek két hét múlva is? Illetve a saját településemen kell menbem a védőnőhöz vagy a megyei is jó?

2016. máj. 25. 11:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 5hét+4napos vagyok :)
2016. máj. 25. 11:37
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor kell menned a védőnőhöz amikor lesz papírod arról, hogy "élő terhességed van" :)


a védőnő nem úgy működik, hogy egyhez elmész oszt jóvanazúgy, területileg mag van határozva hova tartozol, ki a te védőnőd, nem választható, a lakhely szerintit kapod.

2016. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem a doki utasított papíron, h keressem fel a területileg illetékes védőnőt. Ez kb a 9-ik hétben volt, mert mondták, ha lehet, a 12 hetes uh-ra vigyem majd a kiskönyvet, amit a védőnő állít ki. Szóval sztem majd következő alkalommal irányítanak téged is ahová tartozol.
2016. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lakhely szerinti illetékes védőnőhöz kell menni, ha több van a településeteken, akkor a megkérdezed, hogy te kihez tartozok körzetileg.

Akkor kell menni, ha orvos által igazolt, élő terhességed van, plusz az orvos kiállít egy rizikóbesorolást, azzal együtt kell menni a védőnőhöz. 12. hétig "ráérsz", mert nálunk már a 12. heti genetikai UH-on kérik a kiskönyvet is, úgyhogy addigra jó, ha megvan.

2016. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor kell menned amikor az orvos mondja.

Én 6+4 hetesen voltam először orvosnál és azt mondta, hogy még nem küld védőnőhöz. Ott volt a babám amúgy és a szíve is pulzált, remélem továbbra is minden rendben van. Nekem 10 hetesen kell visszamennem aztán majd azt teszem amit az orvos mond.

Én amúgy nem tudom hogy működnek ezek a dolgok, nincs benne semmi jártasságom sajnos, mert most vagyok terhes életemben először, remélem minden simán fog menni.


7+4 hkm

2016. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Nekem is első baba szóval semmi fogalmam sincs ezekről a dolgokról :/ :D
2016. máj. 25. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Még ráérsz elmenni, valószínűleg a doki már legközelebb odaadja az igazolást, esetleg beutalót is a védőnőhöz. Oda menj, ahol valóban laksz, mindegy mi a bejelentett lakcímed. Esetleg addig a környéken élő babás anyukáktól tudsz érdeklődni, melyik védőnőt keresd. Van védőnő-kereső is a neten: [link] második kék fülecske a védőnőkereső, arra kattints rá, a felnyíló ablakba írd be a várost (felajánlja az irányítószámmal együtt, ha lassan kezded beírni)majd az utcát, és várj egy kicsit.... Ha szerencséd van, kiírja ki a védőnőd, hol találod, mikor rendel, és a tel. számát is! Sok sikert, és gratulálok neked! :)
2016. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!