Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogadjam el magam?...

Hogyan fogadjam el magam? Önbizalmat szeretnék.

Figyelt kérdés

Igazából olyan nők válaszát várom elsősorban akik terhesség előtt is teltebbek voltak. Persze bárkitől jól jön egy kis segítség :)

Szóval most vagyok 16 hetes terhes eddig 3 kilót híztam így vagyok 82 kiló (165cm). Tudom nagyon sok és nagyon is rosszul érzem magam emiatt.

Boldogan kéne megélnem a terhességem minden egyes napját, de én csak sírni tudok, mert hízok. Párom azt mondja, hogy tökéletes vagyok, de nem tudom elfogadni magam. Olyan boldogan indulok ruhát vásárolni és amikor az üzletbe vagyok feladom és inkább haza megyek, nem tudom milyen ruhát vegyek mivel tudnám kiemelni az előnyösebb részeimet.

Olyan kismamák illetve anyukák véleménye érdekelne akik hasonló kilókkal kezdték a terhességet. Hogyan tudtátok elfogadni magatokat? Félek, mert jön a nyár most is a nagy melegben inkább farmerbe és sport cipőbe vagyok. Nagyon irigylem azokat akiket nemzavar és bátran felvesznek rövidebb ruhákat, szoknyákat, tapadósabb pólókat.


2016. máj. 30. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyèl kifejezetten kismamaruhát, most a pocakod a legelőnyösebb, azt ahngsúlyozd büszkèn.
2016. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Kifejezetten kismama ruhákat kellene felvenned. Aki vékony az felvehet bármit, feszeset, lazát, de ha te nem vagy elégedett magaddal, akkor a kismama ruha lenne a legelőnyösebb. Sajnos ekkora felesleggel neked jó darabig nem fog látszódni, hogy terhes vagy-e vagy sem, de a kismama ruha szerintem ezen is segítene és egyértelműbbé tudná tenni.
2016. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha eddig nem zavart a súlyod, akkor pont most ne ezzel foglalkozz!
2016. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
164 cm-vel, és 86 kilóval indult a terhességem. Most vagyok 33 hetes, 4-5 kilót híztam eddig, és folyamatosan azt mondja mindenki, hogy milyen csinos kismama vagyok, a pocim kerekedik, de máshova nem jött fel. Most van olyan először, hogy én is tetszem magamnak. :) Kismama ruhát is hordok, pedig előtte se szoknyát, se ruhát nem voltam hajlandó felvenni. Teljes összhangban vagyok most magammal, korábban ez csak akkor volt így, amikor sikerült lefogynom. (Sajnos megtartani a súlyt hosszú távon nem.) Most azon parázok, hogy a szülés után a szoptatás alatt fogok tuti meghízni, meg hogy fog a hasamon kinézni a bőr. :)
2016. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Légy büszke a pocakodra! Szerintem is hangsúlyozd bátran!

Egy kismamán senki nem figyeli, hogy dundi-e, csak azt, hogy jééé, babája lesz! :)

Lehet hogy ha megszületik a baba, még le is adsz az induló súlyodból, ilyet is hallottam már (szoptatás, ilyesmik).

2016. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kellene irnom mert en eleg vekonyka vagyok, meg alig hiztam de nem tudom, hogyan fogom feldolgozni a hizast.. attol rettegek hogy a paromnak igy mar nem fogok tetszeni.. :( 16hetes vagyok es szamitok egy 25kgos hizasra legalabb.. :/
2016. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szintén 16 hetes vagy,és szintén 82 kiló(csak én úgy, hogy fogytam 5-öt,mióta terhes vagyok)

szóval előtte sem voltam topmodell...sőőőt..

én azt javaslom neked,hogy keress fel egy dietetikust,és állítsatok össze egy kiegyensúlyozott étrendet..

Ezek után hízni sem fogsz ilyen ütemben..valószínűleg jót tenne a lelkednek is.

Ahogy írták, hangsúlyozd a hasad hamarosan,bár egyelőre gondolom nem sok látszik még abból,hogy babát vársz...pár hét,és már egyértelmű lesz,szerintem akkor könnyebb lesz elfogadnod magadat is..

amúgy én mindig terhesen érzem magam a "legszebbnek",szóval nekem pont ez segít az elfogadásban...szerintem minden kismama gyönyörű(leszámítva,aki a kh. mellett bagózik nagy hassal...:S)

2016. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha amúgyis duci vagy,az a pár kg ami eloszor ugyis hasra meg mellre megy,nem mindegy mar? Ha kismama vagy,akkor meg senki nem fog elitelni,akarhany kg vagy. A hajad,bőröd is szebb lesz.

Én 174cm/63kg vagyok 29. hétben,10 kg plussznál tartok,de büszke vagyok rá. Néha elmegy az önbizalmam (bár vékonyan is sokszor elment) ilyenkor jól beszárítom a hajam,sminkelek egyet,felveszek egy csinos ruhát,aztán jobban érzem magam.

2016. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha a súlyod zavar, akkor javaslom, hogy keress fel egy dietetikust és írjon össze neked egy szénhidrát-diétát. Ezt terhesség alatt is lehet követni, ugyanis nem fogyókúra, hanem étrend, de kellemes mellékhatása a fogyás.

De mindenképpen szakember utasítása alapján kövesd, egyébként könnyű rosszul csinálni.

2016. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hasonló paraméterekkel rendelkezem és komolyan mondom neked kb soha nem éreztem magam olyan szépnek és csinosnak, mint terhesség alatt. És dícsért is mindenki, hogy milyen csinos kismama vagyok, nem is híztam sokat, az utolsó trimeszterig semmit, csak a hasam kerekedett. Végül 8 kilót szedtem fel, ami le is ment a szüléssel, mégis most sokkal kövérebbnek érzem magam, mint előtte... Úgyhogy csak azt akarom mondani, hogy ne érezd rosszul magad, biztos szép kismama vagy! És nézed meg, hogy a végére, mások híznak 20 kilót, te meg csak 10-et és akkor ugyanott vagy :) ( Az egyik barátnőmmel egyszerre voltunk terhesek, míg én 8 kilót híztam, ő 25-öt és a végére sokkal kövérebb lett nálam)
2016. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!