Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szerezzek önbizalmat?...

Hogy szerezzek önbizalmat? Hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :-)

13 éves, lány vagyok. Soha nem voltam duci, de csontsovány sem. Kiskoromban rengeteget terrorizáltak az alakom miatt, sőt amikor 1.-ben elköltöztünk az összes lány utált, mert a fiúkkal jobban elvoltam mint ők. Ez a "trauma", hogy szinte az egész iskola engem bántott, még mindig megmaradt. Emiatt alig van ömbizalmam. Ma már 8 osztályos gimnáziumba járok, és itt az osztály 90%-a fiú és szerintük szép vagyok, de mégsem vagyok elégedett magammal. Sőt, hogy már kezdek a tinédzer korba lépni, így elő jött ismét a "Nem nézek bele a tükörbe, olyan csúnya és kövér vagyok" szindróma. Magam is tudom, hogy nem vagyok kövér, max van egy nagyon kevés felesleg rajtam, de ha tükörbe nézek egyből megakad a szemem a hasamon és a combjaimon. És még tegyük hozzá, hogy csendes vagyok, de állandóan vigyorgok, kivéve amikor valami bajom van, természetesen. És valamiért Facebookon, üzenetben be nem áll a szám, de a való életben alig szólalok meg. Meg, van egy nagyon furcsa félelmem. Nem merek telefonon beszélni senkivel sem. Inkább leírom. Egyébként meg röplabdázok az iskolában, és a tanár szerint, lassan már én leszek a legjobb, de ez nekem még mindig nem elég. Hogy szerezzek ismét ömbizalmat?!



2014. máj. 11. 17:38
 1/3 anonim válasza:
Vegyél fel facebook-on vagy küldj egy képet magadról és megmondom :)
2014. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok a válaszokra, mert én is pont ilyen vagyok. Nekem még nem sikerült ezt megoldanom, hozzátéve, hogy valamitől időnként fel is puffadok, ès régen engem is cikiztek, sőt, egyszer hallottam, hogy a fiú, aki bejön már nagyon régen tetszik, azt mondta a haverjának, hogy "a kövér az" :( pedig nem is voltam az, csak volt rajtam kis bébiháj, de mostanra eltűnt. Én qzt szoktam csinálni, hogy lefekvés előtt mindig csinálok pár felülést, így ha ténylegesen nem is lesz jobb, placebo hatásként úgy nézek reggel tükörbe, hogy ma kicsi a hasam, és bejön :) mert a jót látom meg magamban :) remélem neked is beválhat...
2014. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az elejét leszámítva velem pont ugyan ez van, csak 13 éves fiú vagyok
2015. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!