Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ustrogestan szedése terhesség...

Ustrogestan szedése terhesség elején pro és kontra?

Figyelt kérdés
2016. máj. 30. 21:43
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hátrányáról nem tudok. Lehetséges, hogy esetleg feleslegesen szedetik, mert mondjuk a korábbi ciklusok hormonsora alapján még progeszteronhiányos volt a ciklus második fele, de a teherbeeséskor minden rendben. Annyi hátránya mégis lehet esetleg, hogy fenntartja a terhességet akkor is, ha esetlegesen elhalt az embrió valamilyen fejlődési rendellenesség miatt.

Előnye elég egyértelműen, ha tényleg progeszteronhiány áll fenn, akkor kell a pótlás, különben vetélés a vége.

Ártani tehát szerintem kevésbé árt, mint amennyire használ, tényleg annyi macera lehet vele, hogy ha elhal a terhesség, akkor valószínűleg nem tud természetes vetéléssel befejeződni, és nagy eséllyel műtét lesz belőle.

2016. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Snorri ***** válasza:
Nekem szednem kellett a 12. hétig, 3-szor 1-et fenyegető vetélés miatt. Mivel nagyon szerettem volna, hogy megmaradjon a baba, így számomra nem volt kérdés. Tehát az érvem mellette ott szuszog az ágyában. :))
2016. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is szedtem a 12.hetig. Sargatest elegtelen mukodes miatt pecsetelni kezdtem, azaz veteles kivédése miatt kellett szednem. Szerencsere nem volt utana baj. Mar 3 eves nagylany. Szoval nem tudommi szolna ellene. Ha kell szedni tuti eü ok miatt van, ha nem akkor meg minek szedetnek egy varandossal?
2016. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hátránya nem nagyon van max felesleges, a szájon át szedhetőnél lehetnek mellékhatások, a kúpnam nem. Az utro csak akkor menti meg a terhességet, ha progeszteronhiány lenne a gond. Mivel ez azért előfordulhat, előnye van indokolt esetben pl vetélés után. Nekem 6 hetesen írta fel az orvos barnázás miatt. Most kistesót tervezünk, nekem azt mondta alapból nem írja fel előre mert lehet nem lesz rá szükség de őszintén szólva nem nyugtatott meg.
2016. máj. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaazokat!

Tegnap beszelgettunk a dokival rola azt mondja felirja a receptet, de ram bizza h beszedem e O nem mondja h igen vagy hogy nem. Azt mondta h ha elkezdem szedni a szervezetem leall a hormontermelessel, ha elfelejtem vagy nem tudom beszedni veszelyes lehet. Ezert az is fontos h fokozatosan a kello idoben hagyjuk abba a szedeset. Engem ezek gondolkodtatnak csak el.

2016. máj. 31. 07:00
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Látod, erről nem hallottam, de biztosan így van, ha megfelelő hormonszintet érzékel a szervezet, ezek szerint leállítja a saját hormontermelést. Volt már korábban korai vetélésed? Vagy barnázol? Utal bármi alacsony progeszteronszintre, vagy a doki csak tényleg biztos ami biztos alapon írta fel?
2016. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minimum furcsának tartom az orvosod "tanácsát". Ha ő szakemberként nem mond határozott utasításokat, akkor te laikusként hogyan dönts? Nekem volt vetélésem a 8. héten, előtte 3 egészséges terhességem. Most én is gondban vagyok, szedjem-e vagy ne. A barátnőm orvos, ő pont ezt mondta, amit az orvosod, hogy a saját progi termelést leállítja az utro, ezért ő ellenzi. Persze félek, hogy nehogy baj legyen újra. Teljesen tanácstalan vagyok. Most arra jutottam, hogy palástfű teát iszok inkább, az a saját hormontermelésemet támogatja. A magyar orvosi gyakorlatban szinte mindig írnak fel progi gyógyszert, ha volt vetélése az embernek, anélkül, hogy megnéznénk a hormonszinteket.
2016. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez a 3. terhessegem es az elso kettonel is volt barnazas/verzes. Az elsonel szedtem az utrot, utana minden rendben volt, masodiknal masik orvos nem adott, koraszulott lett, bar minden gond nelkul "csak" meg kellett nonie idekint es a mostani orvos szerint nincs osszefugges a kozott h nem szedtem Nala utrot de akkor is emiatt hezitalok h kene inkabb. Azt mondta orvosilag nem indokolt de ha szeretnem akkor felirja nekem csak elmondta az ellene-mellette velemenyet is.
2016. máj. 31. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!