Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik napról a másikra kinyílh...

Egyik napról a másikra kinyílhat a méhszáj?

Figyelt kérdés
Múlt héten nagyon durván vizsgált az orvos. Fajdalmat nem éreztem és vérzés sem volt utána,de sírtam mert nagyon megviselt lelkileg. Lehet az,hogy azt írta a papírra,h zárt méhszáj,de a vizsgálattól elkezdett kinyílni és azóta is nyílik?:(
2016. máj. 30. 22:18
 1/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Most akkor miért írod, hogy durva volt a vizsgálat, ha nem fájt és nem véreztél? Ha lelki problémák miatt viszolyogsz a manuális vizsgálattól, beszéld meg az orvosoddal, hogy erre külön legyen tekintettel, vagy válassz olyan orvost, akinek elviseled az érintését, akiben megbízol.

Persze, hogy lehet, hogy egyik napról a másikra kinyílik a méhszáj, de te valószínűleg bebeszéled magadnak. Talán pár nap múlva megnyugszol, ha addig nem történik semmi.

2016. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem,utólag nem fájt. Amikor csinálta,akkor igen. Nincs semmi bajom a vizsgálattal. De ez tényleg durva volt,nagyon megnyomkodta.
2016. máj. 30. 23:03
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Bocs, akkor így már értem. Hát, ha fogadott dokid, akkor mindenképp szólj neki erről. Ha nem, akkor próbálj úgy terhesgondozásra járni, hogy ne hozzá kerülj.

Így már nem tudom nyugodt szívvel írni, hogy csak beképzeled magadnak a méhszáj nyílását, de ijesztgetni se akarlak. Ha nem érzel semmiféle mensi-szerű görcsöt, és nem is keményedik sokat a pocakod, akkor azért kicsi az esélye, hogy baja esett a méhszájadnak.

2016. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

most már nagyon sok kérdést feltettél, nem érzed úgy, hogy túlparázod? persze, hogy egyik napról a másikra nyílik a méhszáj, sőt! van aki 2 óra alatt úgy megszül, hogy előtte teljesen zárt volt. de egy vizsgálattól nem fog kinyílni a méhszáj, ahhoz meg, hogy kézzel tágítsanak, eleve legalább egy ujjnyira nyitva kell lennie, na meg azt a szülőágyon teszik indokolt esetben.


de úgyis menned kell a héten az orvosodhoz, majd ő is megvizsgál és megmondja, hogy nyitva vagy-e, rendben van-e minden, illetve hetente vagy havonta kell menned. ennyi, ne parázz ennyit, mert csak bevonzod a rosszat!


én 14-28. hétig heti 2x jártam, és vizsgáltak, hüvelyi uh-ot csináltak, stb mert nem tudták mitől vérzek, még most is tökéletesen zárt a méhszájam :)

2016. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 24.héten én is bementem az ügyeletre enyhe alhasi fájdalommal és megváltozott folyás miatt, erre olyan ügyeletes orvost fogtam ki,hogy csak azt hajtotta,hogy miért terhelem az ügyeletet?!Aztán olyan dúrván vizsgált meg mintha nem tudom mi lennék,és letorkolt,hogy megrövidült és kinyílt a külső méhszájam,miért nem jöttem hamarabb?! És befektetett a terhes patológiára... Majd aznap este annyira görcsöltem és fájtam a vizsgálat után hogy azt hittem meg szülök de minimum kinyílok teljesen.Aztán mikor újra vizsgáltak,azt mondták nem is olyan vészes a méhszájam, "csak" megrövidült egy kicsit. Most 32 hetes vagyok, de ha arra a sintérre gondolok még most is ideges leszek annyira megviselt a vizsgálati módszere..... A kérésedre válaszolva,pedig szerintem nem nyílik ki azért annyira könnyen, ha pedig kinyílik lehet amúgy is kinyílt volna.... Remélem nem voltam fárasztó...boldog babavárást
2016. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre annyit tudok irni hogy reggel 7 kor megviszgalt az orvosom teljesen zart volt a mehszaj. Nagyon ovatos volt alig ereztem. 9 kor elkzdtem pecsetelni. Viszza mentem a korhazba. 3 ujjnyira kinyiltam. Meg is lett a baba. 37 hetes voltam. Szval 2 ora alatt is tagultasz. A kovetkezo lanyomnal este 6 kor 1 ujjnyi volt a mehszaj. Fel kilenckor mar felsirt. 🤗
2016. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

En eddig biztam az orvosokban,sose feltem toluk. Az ugyeleten senki nem volt,kongtak a folyosok,megis bunkok voltak...megjegyzem ez az a korhaz ahol elmentem a kotelezo oep finanszirozott ultrahangra,majd kozoltek h 13 ezer ft lesz mert mar elkeszult hozza a dvd (nem kertem)...

A szuleszt meg a gondozot pedig terveztem jokora osszeggel megdobni szules utan, de ha ezekkel talalkozom akik vizsgaltak nem kapnak egy budos fillert se.

2016. máj. 31. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!