Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Extrémen vérszegény kismamák?

Extrémen vérszegény kismamák?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a vérvétel eredményét, és a hemoglobin szintem 90. Ma kezdtem el szedni a Maltofert, napi 3-at. Nagyon félek, hogy a babának valami baja lesz, vagy hogy be kell feküdnöm a kórházba :/ Pénteken megyek a dokimhoz, addig halálra aggódom magam..

A Maltofer segített valakinek?

28+5 hkm


2016. máj. 31. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még időben kezdted el szedni (terhesség elején nem mondta a doki,hogy a vérképed alapján gyógyszer kéne),nekem egyre csökkent és alapból vérszegény voltam, majd elmentem másik orvoshoz azonnal kiírta a gyógyszert nekem neo ferro folgammát,plusz szülés után nagy fecskendőkben kaptam vénásan a vasat.
2016. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindig vérszegény voltam, de nem mondta eddig, hogy szedjek vasat. Azt mondta, hogy akkor szedjek, ha a mostani vérképemből az derül ki, hogy lecsökkent a vas szintem. Utoljára a 17. héten voltam vérvételen, akkor 109 volt a hemoglobin értékem.
2016. máj. 31. 11:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Hipp natalt ittam és attól jobb lett. Nekem csak a határérték alja volt, ezért ajánlottak mást terhes vitamint és abba van sok vas.
2016. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, időben vették észre. Eddig nekem sem kellett szedni vasat, de nekem is nemrég derült ki, mondta is az orvos, hogy nyugi, nincs nagy baj, ezért vannak ezek a vizsgálatok, h lehetőleg időben vegyenek észre mindent. Babának meg sztem baja nem lesz, ő úgyis elvonja Tőled,ami neki kell.

Legjobb, ha nem stresszelsz rá, azzal több bajt okozhatsz,ha idegeskedsz.

Boldog babavárást :)

2016. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 85ös hemoglobinos. De lehet olvastad már a válaszom. Nekem 104 volt 12 hetesen,akkor szedtem a neo ferro folgammát,23 hetesen lett 87,lecseréltük maltofer folra,rá egy hétre 85. A vasad jó amúgy?Mert nekem az tökéletes. Ma befektettek,még nem tudom milyen kezelést kapok. Jövő héten neked is kéne egy ellenőrzés,hátha megindul fölfelé tőle! Meg nekem sok piros gyümölcsöt mondott a doki és esetleg egy deci vörösbort,de nem szerettem,így nem ittam. Arra figyelj,ami a tájékoztatóban is van,hogy tej,tejtermék,kávé,tea akadályozhatja a felszívódást és én még C vitamint is vettem be vele együtt,csak nekem nem ért semmit. :/ Drukkolok,hogy neked használjon! :)
2016. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam a kérdésed utolsó. A vasam is nagyon rossz, 3,5 és 10 a minimum.
2016. máj. 31. 13:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Én MaltoferFOL-t kaptam (ebben folsav is van, ami segíti a felszívódást), napi 2-t. Engem helyretett, 122-vel mentem szülni (a legalacsonyabb szülés előtt nekem is 90 körül volt). Szülés után mondjuk ugyanúgy kellett a vénás, mert sok vért vesztettem, 80 volt mikor távoztunk.
2016. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem segitett, vert kaptam 20. Héttől, a szulekor es utana is. A babának semmi baja nincs ( 2.terhesseget csinaltam igy vegig) az elso lanyom vérszegényen született a másodiknak most semmi gondja


En anemias vagyok, terhesség nelkul is elkapnak neha egy kis vérre ...

2016. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

En is verszegenyseggel kezdtem a terhessegem. 87 volt a hemoglobin szintem. Felirtam gyogyszert... Nem szedtem, csak neha ha eszembe jutott, mert ment tole a hasam, eloszor azt mondta a soki h ez normalis, van akinek inkabb szekrekedese van, ne aggodjak. Na mar most en nem akartam rosszat magamnak, es nem szedtem. Terhessegem elott is a hazi orvosom felirt egy parszor vastablettat de sose szedtem... Ugy gondoltam hogy ha eddig semmi bajom se volt, ezutan se lesz, mert regebben az oregek se szedtek semmilyen gyogyszereket, megis itt vagyunk még mi is. Aztan a 24. Heten mar azt mondtak h ha nem novekedik akkor bekell fekudnom, es intravenasan fogom kapni a vasat.

Elmondom probaltam tobb olyan dolgot bevinni a szervezetembe amibe tudtam h sok a vas :)

Felirtak nekem egy gyogyszert 3/nap kellett szednem, ha ez nem

Valtoztat a verkepem, es a hemoglobin szinten akkor mehetek a korhazba. Megijedtem..., nem akartam ezert elkezdtem azedni. Az utolso vervetelen 113 volt :)!most 38 hetes kismama vagyok. Es mar nem kell szednem, nem irtak fel tobbet. Ami van meg beszedem es vege.

Te is szedd be azokat a tabbletakat, ha ugy erzed nem segit kerj masimat!

2016. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mit mondott az orvosod? A 85-s hemoglobinos vagyok...1 hétig voltam kórházban,szinte a semmiért..A saját tablettáimat szedtem,aztán tegnap hazaengedtek,írtak egy harmadik fajtát a ferrograd folic-t.Ha 2 hét múlva nem lesz javulás,akkor transzfúzióm lesz.
2016. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!