Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az uh ezt irta az orvos a...

Erzsi 1993.10.31 kérdése:

Az uh ezt irta az orvos a papiromra. Az uterusban egy 16,6cm-es petezsák látható, benne embriócsomó sejthető. Szabályos szivmüködés nem látható. Grav. S.5 3 hét múva kontrol. Utolso menszeszem ápril.15. Ez igy rendben van?

Figyelt kérdés
Máj.12-èn gerinc rgt voltam akkor mèg nem tudtam a pocak lakorol. Lehet hogy baj van?
2016. máj. 31. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 7.héttől van szívhang ,tehát az még nem jelez bajt hogy 5hetesen még nincs.Újabban a 9.hétig el se kezdik a terhesgondozást.

Ugyan nem tudom mennyire bizonyított és igaz,de valahol azt olvastam hogy ilyen fiatal terhességnél még nem árt a rtg.ezt mindenképp meg kéne kérdezni az orvosodtól.

2016. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj. A terhességi korod 5 hetes terhes. 16 mm a petezsák, ebben már látszik a picinyke embriód is.

ilyenkor még nem látnak szívhangot a dokik, ès akkor beszèlünk élő terhességről, ezért rendelt vissza három hét múlva, akkor már látszania kell, meg fejlődnie. Nyugi, eddig minden rendben van.


Ha uh alapján öt hetes terhes vagy akkor kb akkor volt a fogantatás ( két hete) mikor a röntgened is.

Bár általában nem járnak ezek nagy sugárterheléssel, akkor sem valószínű, hogy bajt okozott volna, mert ha esetleg mègis, akkor nem fejlődik.

Ha hosszabbak a ciklusaid, akkor a becsült kor is stimmelhet, de rövid/normál ciklusnál is lehet késői vagy ún. spontán tüszőrepedésből baba, pláne a várható menstruáció környékén (sokan nem tudják de ez is érzékenyebb időszak) így emiatt sem aggódnék

Gratulálok és minden jót k8vánok!

2016. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen. Tudja az orvos h voltam rgt-n. Nem mondott semmit de az arckifejezèse nem tul nyugott volt. Nagyon bizom benne hogy minden rendben.
2016. máj. 31. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó! nyugi :)
2016. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én kötelező tüdőszűrésen voltam a munkahelyemről, amikor a pete érésem volt (előtte volt két vetélésem, hogy mennyire aggódtam mikor kiderült a baba,de muszáj volt elmenni, én meg úgy voltam vele elégedve, hogy kicsi az esélye, hogy pont akkor jön össze, mert már 3 éve próbálkoztunk hiába) a dokinak szóltam, hogy voltam tüdőszűrésen, de azt mondta, hogy akkor még nem árt, mert ha ártana, akkor nem is jönne létre a terhesség. Azóta már 11 hónapos a kisfiunk, és szerencsére semmi baja nem lett.
2016. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Bocsi a hibákért, telóról vagyok, és folyamatosan belejavít, kisfiam meg rajtam alszik :)
2016. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nyugottabb vagyok. Aranyosak vagytok.
2016. jún. 1. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!