Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyag szűrés eredményét...

Piroska és a farkas kérdése:

Ellenanyag szűrés eredményét megnéznétek?

Figyelt kérdés

16. hétben vagyok, ez már az ismételt vizsgàlat az első pozitív miatt.

0+ vagyok, direkt coombs negatív. Egyéb vörösvérsejt antigének : C+ E+ c+e+K-

vörösvérsejt ellenes antitest : anti- E, azonositott antitest titere 1:4

2 hét múlva kontroll.

Tapasztaltabbaktól szeretném kérdezni, h ez a tipusu antitest veszélyes a magzatra v nem? Ès az 1:4 mennyire rossz arány? Egyàltalán mi ez a titer dolog..?


2016. jún. 1. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A titer az azt jelenti egy antitestnél, hogy hányszorosára hígítható, amíg megórzi az antitest tulajdonságát, hatékonyságát. Véleményem szerint az 1:4 hez arány nem olyan rossz, gyors és felületes netböngészés alapján 1:2000 szoros titert találtam pl a "hagyományos" AB0 vércsoportrendszer ellenanyagainál.


Tapasztaltabbakat nem biztos hogy találsz, akinek pont ilyen típusú ellenanyag volt a szervezetében terhesség alatt, mert sokféle ellenanyag lehet. Általánosságban elmondható, hogy nem jelent jót, ha nő a koncentrációja,és ha a baba pont olyan tulajdonsággal rendelkezik, amit az ellenanyag a véredben idegennek ismerheti fel, azt megtámadja. :(

Gyakrabban fognak ellenőrizni emiatt, mind a vércsoportot, meg a babát is.

Általában nem okoz gondot, ha mégis, akkor vérszegénység, sárgaság, ún. "Hemolízis" vagy még ritkábban egyéb súlyos szövődmények.


Egy klinikai cikk 283 ilyen terhességet követett végig kb 50 év alatt és 32-nél merült fel valami probléma. Tehát a többinél elvileg nem.


Légy pozitív! Az orvosok oda fognak erre a dologra figyelni, járj el az ellenőrzésekre!

2016. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ / a prvát üzenetet is/. Igen, természetesen minden szükséges ellenőrzésre elmegyek, éshát máshogy nem is lehet, csak pozitívan...csak nehéz ha az ember nem látja át ami a testében zajlik...
2016. jún. 1. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem is pozi lett. szintén a E.


akkor nem tudtam miket is jelentenek ezek, de most hogy tervben a tesó utána jártam. találtam egy szakértőt, aki ezzel foglalkozik, és nekem ő azt mondta az én eredményemből látszik hogy gyulladásvolt a szervezetemben. valószínű nem emiatt de nekem koraszülésem lett.

2016. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!