Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy értessem meg vele?

Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő:

4 vetélésem volt eddig + legutóbb egy 21. heti szülés .. Nem élte túl a pici. Nem igazán szerettünk volna még többet szenvedni teljesen le is mondtunk arról hogy nekünk gyerekünk legyen mert szervi bajt az orvosok nem tudtak kimutatni.. Megszakítással védekeztünk (ami valljuk be nem az igazi) és terhes lettem ismét. De az elejétől úgy álltam hozzá hogy nem élem bele magam.. Na igen , de most már a hetedik hónapban vagyok ficereg mocorog stb.. Lassan tényleg elhiszem hogy lesz egy élő gyermekünk is az angyalkák mellé csak ezt nagyon lassan dolgozza fel az agyam mindig félek.

Ezt az én családom,férjem megérti , de az anyósóm egyszerűen képtelen.. Állandóan bababoltokba rángatna pedig én nem akarok menni. Mondtam szépen, csúnyán, hülyének néz .Egyszerűen félek .. Amúgy se vagyok az a nagy shoppingolós fajta.. Úgy gondoltam a 35. héten megveszünk mindent egyben , ebben a párom támogat. De a kedves anyuka csak hajtja hogy mert én milyen beszari vagyok stb. meg ezt meg azt kell venni menjünk ide oda.Ő állandóan vásárol neki ez az élete , de én jobban szeretek itthon lenni főzni, sütni valami finomat stb.. otthonülő vagyok. (Nem élünk anyukával)

Szerintetek hogy magyarázzam el neki hogy a nem az NEM? Egyszerűen nem ért a szóból.Páromnak nem akarok szólni mert lekapná anyukát a tíz körméről..Köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 4. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem simán belefér, hogy majd jövőhét pénteken... aztán jajj de nem jó, tegyük át 1,5 héttel... :D


nagyon nagyon gratulálok, sok boldogságot!!! :)

2016. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne értesd meg vele! Nyomd ki a telefont és kész.

Azt a részt nem is értem, hogy "Páromnak nem akarok szólni". Hogyhogy eleve nem tudja? Az anyja konkrétan zaklat és nem mondod el? Ne csináld már!

2016. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy idegeskedj! pihenj sokat, vigyázz a babádra, és tegyél magasról az anyósodra. Majd ha meglesz a baba,te is megnyugodsz, akkor lehet shoppingolni meg traccspartizni. abszolut megértelek és nagyon gratulálok.
2016. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Páromnak azért nem mondom el mert hatalmas felelősség van a vállán nagyon sokat dolgozik, anyjával se jó a kapcsolata , és a gyermek miatt is sokat idegeskedik nem terhelném vagy is inkább nem hergelném. Mellette tudom hogy anyós a maga módján nem akar rosszat csak ő ezt nem tudja átérezni megérteni egyébként nem rossz indulatú. Férjem meg ha rólam van szó olyan mint egy harci kutya , bármire ugrik, roppant nyers a stílusa másokkal és tudom hogy nem tudná kedvesen megbeszélni vele ezért gondoltam hogy valahogy nekem kell vele ezt elrendeznem.. Nem konfliktust akarok, hanem nyugalmat. :)
2016. jún. 4. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak idegesíteni, de ez a szülés után se lesz jobb. Ha most ennyire bele akar folyni az életetekbe, akkor utána is ez fog következni, ezért valahogy értésére kellene mégis adni, hogy a ti babátok, úgy nevelitek és úgy gondoskodtok róla, ahogy Nektek jó.

Ő már felnevelte a sajátját, most rajtatok a sor.

Mert ez tipikusan úgy hangzik, hogy majd 3 hónaposan tömné bele a húslevest...


Nehéz tanácsot adni, hogy hogyan, mert nem ismerjük személyesen, de minél tömörebben fogalmazol és határozottabban, annál jobb.

Ha körmondatokat használsz, "Hát anyuka szerintem ez még nem lenne annyira jó ötlet mert, ugye tetszik tudni..." stb.

Inkább így: "Anyuka, köszönjük, hogy segíteni akar, de majd mi elintézzük, amikor jónak látjuk."


Amúgy pedig nagyon sok boldogságot Nektek!

2016. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!