Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hetes kismama vagyok és a...

10. hetes kismama vagyok és a TSH-m 0,5. Ez mennyire rossz?

Figyelt kérdés
Alig két hónapja voltam pajzsmirigy vizsgálataon akkor 1,4 volt a a TSH. Akkor sikerült a baba erre most épp hogy meghaladom a min értéket. Mit jelent ez hogy csökkent? Úgy tudom terhesség alatt nőni kellene a Tshnak nem? Szerdán megyek az endokrinológushoz de addig hátha van aki tud segíteni. Babára nézve gond van?
2016. jún. 6. 04:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs gond. Nőni szokott a Tsh, de pont ekkor van gond, nekem is pajzsmirigyproblémám van, az első 12 hétben a dokim szigorúan kettő alatt tartotta a Tsh értéket, mert ekkor különösen fontos, hogy jó legyen. Nekem a legalacsonyabb érték 0,36 volt. Ha túl magas a Tsh, az meddőséget, vagy ha már terhes vagy, fejlődési visszamaradást okozhat.

Ha viszont nagyon alacsony a tsh akkor lehet hogy a te szervezeted nem bírja majd...nálam szìvdobogásérzést, mellkasi fájdalmat okozott.

Alacsony Tsh egyébként pajzsmirigy túlműködésre utal, és terhességben pont az a normális hogy felpörög egy kicsit úgyhogy nincs gond.

2016. jún. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 0,22 volt a TSH-m a 8. héten. Ahogy az előző is írta, ez pajzsmirigy túlműködés, de előfordul ilyen a terhesség korai szakaszában. Lehetséges, h a pajzsmirigy összetéveszti a megemelkedett HCG-t a TSH-val, ezért az utóbbiból kevesebb termelődik.

Voltam endokrinológusnál, 3 hét múlva megyek kontrollra. Ha minden ok, be kell állnia a TSH-nak 2 körüli értékre. Semmi mást nem kell tennem, csak elhagytam a jódtartalmú kismamavitanint és kerülöm a jódot.

Az elevit újra piacra dobta a jódmentes verziót, az összes többi márka sajnos jódot is tartalmaz.

2016. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hat szuper ha nem ehetem a Czeizel vitamint enEkevitet nem akarok szedni! Gravidat szedtem fiammal most Czeizelt es eddig bevalt :( akkor szamitsak ujabb vetvetelre a 12.het utan?
2016. jún. 6. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem utána is ellenőrzik.

Én is gravidát szedtem egy ideig aztán Femibiont. Mindkettő tele van jóddal.

A 0,22-es vagyok, ez a 10. hetem. :)

2016. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na hat azt mondta hogy ez jo es nem is nezi tobbet :/
2016. jún. 8. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!