Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 43kg vagyok ki fogom tudni...

43kg vagyok ki fogom tudni hordani a babákat?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. 17 éves lány vagyok azaz 10hetes kismama. :) iker babákat hordok a szivem alatt.. 3 éve vagyok együtt a barátommal.. a kérdésem az lenne mivel sok ilyezgetést kapok mert 160 cm és 43kg vagyok és azt mondták hogy nem fogom tudni ki hordani a babákat hogy ez igaz-e meg hogy mennyire fogja be folyásolni az egészségem?
2016. jún. 6. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom, alacsony BMI-vel inkább a teherbeesés nehéz. Kihordani ki fogod tudni, de előfordulhat, hogy akár 25-30 kilót is felszedsz a végére, mert a szervezeted így fog kompenzálni. Az orvos mit mondott?
2016. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem tudnád? Ez nem vészesen kevés súly, és a terhesség alatt azért valamennyit még hízni fogsz (De 8-10 kg böven elég!!!!).


Én 42 kg-mal lettem terhes, és semmi bajom sem volt a terheség alatt.

Az unokahúgom meg 38 kg volt, amikor teherbeesett és neki is egészséges gyereke lett egy problémamentes terhesség után.

2016. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
én azon izgulnék hogy hogy fogtok eltartani 2 babát is egyszerre :D amúgy én 102 kiló voltam mikor szülni mentem, mégsem tudtam megszülni hosszú hosszú vajúdás után császározni kellett mert nem tágultam úgy ahogy kellett volna, nem fért ki.
2016. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem fogja tudni előre megmondani. Vékony kolleganő simán kihordott ikreket, én 5-6. hónap határán veszítettem el ikreket minden előzmény nélkül.
2016. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) az orvos igazábol nem mondott semmi olyat csak hogy jajj mekkora hasam lesz.. meg hogy sokat egyek :) és azt szeretném kérdezni hogy császározni fognak vagy természetes úton is meg fogom tudni szülni?
2016. jún. 6. 13:03
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
miért nem az orvostól kérdezed ezeket? amúgy ha logikusan belegondolsz kb esélytelen ikreket természetesen szülni. nagyon kis százalékban engedik.
2016. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért nem az orvostól kérdezem mivel elég mogorva igy inkább fogadok magán orvost
2016. jún. 6. 13:11
 8/17 anonim ***** válasza:

A kihordással valószínűleg nem lesz bajod, bár az utolsó harmad fizikailag megterhelő lehet majd.

Úgy gondolom nagy az esély hogy császár lesz, és hamarabb is jöhetnek! 32-36 hét körül várhatóak, de ez nem tuti! Szóval erre készüljetek fel, 30 hétre legyen meg minden fontos, kórházi csomag. És ha korábban jönnek, akkor valószínűleg koraszülött ellátásra is szükségük lesz. Persze nem törvényszerű. Azért érdemes szerintem egy kicsit utána olvasni, utána kérdezni a koraszülött ellátásnak!

Boldog babavárást!

2016. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg jobb lenne magán orvoshoz járni, főleg mert egy ikerterhesség elég kockázatos. TB alapon is ki lehet fogni jó orvost, de az ritkább... Nemcsak a hasad mérete meg a (kezdő) súlyod a rizikós, hanem hogy a méhszájad meddig bírja a dupla terhet. De fiatal vagy, remélhetőleg jól fogod viselni a terhességet.
2016. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) természetesen el fogom tudni tartani őket csak még nagyon sok dologra fel kell készülnöm és kevés dolgot tudok :( és a korházi csomagba mi szerepel? Az ujszülött ellátásért fizetni kell?
2016. jún. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!