Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 héttel nagyobb a baba mint...

3 héttel nagyobb a baba mint kéne. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, akkor 32+2 hetesnek mérte a doki. Többször is ellenőrizte, nem akarta elhinni. Ez azt jelenti, hogy fejlettségben is 32 hetesnek felel meg? Ha most születne meg, akkor olyan esélyei lennének, mint egy 32 hetes babának? Már hónapok óta sorozatosan nagyobbnak mérik mindig 2-3 héttel. Nincs terhességi cukrom.

Már befordult a szüléshez, a doki szerint előbb fog születni, mivel ilyen nagy, és sokat keményedek, görcsölök, méhszáj értékem C2100, placenta első fokban érett.

Ez normális vagy nem?

29+5 hkm


2016. jún. 7. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy baj lenne
2016. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baj. Ezt csak azért írom le, hogy lásd sok mindenkinek máshogy fejlődik a babája, ez sok mindentől függ.

Május 30.án voltam a 18 hetes genetikain akkor közölte velem az orvos, hogy a méretei alapján csak 16 hetesnek felel meg.

Szóval átírták a szülés várható időpontját.

Ma voltam tanácsadáson ahol egy másik nőgyógyász azt mondta, hogy a méretei alapján már 20 hetesnek felel meg.

Szóval nem tudom most mi van, hány hetes vagyok :D

Szorítok, hogy minden rendben legyen veled és a picivel.

2016. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én pocaklakó kisfiam 12 hetes kora után mindig 2 héttel nagyobb volt. Mondták is a dokik, h majd júni közepe fele várjam, mert tuti nem várja meg a kiírt napot. (júli 5) Múlt héten voltunk dokinál a 35 héten és még mindig nagyobb! 36 hetesen a hasam még mindig fent van, zárt vagyok és semmi jelét nem látom, h meg akarna születni.

36+3 hkm

2016. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy cukros nem kell aggódni.

A fiam 3 héttel volt nagyobb és 4kgval született a 38. héten. A lànyom 1 héttel és 3,5 kgval született a38 héten.

A hossza meg a kerülete nagyobb a babànak,tehàt ha megszületik nagyobb esélye lenne,de alapvetően nem fejlettebb.

Mert a nagy súlyú pl 9 kgval született óriàsbébi sem jàrt azonnal,pedig egy àtlag 9 kgs gyerek màr gyakran tud menni.

2016. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nagyobb baba, az nem jelenti azt, hogy fejlettebb is. És nem is jelenti azt, hogy bármi probléma lenne. Vannak átlagos, átlag alatti és átlag feletti méretekkel született babák. Nyilván a genetika is sokat befolyásol.

Az én kisfiam is 33 hetes uh-n 36 hetesnek felelt meg, de mindez csak azért volt, mert átlagon felüli méretekkel született.

Egyébként a 38. héten született 3960 grammal, viszont toxémimám volt és amiatt született előbb, nem azért, mert esetleg korábban fogant volna.

2016. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!