Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az tényleg létezik, hogy 3...

Az tényleg létezik, hogy 3 héttel nagyobb legyen a baba?

Figyelt kérdés

21+4 hetes vagyok, ma a dokim 24 hetesnek mondta a babát. Ez azt jelenti, hogy óriásbébim lesz? Vagy majd lelassul? A fejét is és a combcsontját is mérte, mindkettő alapján 23+6 hetesnek számolta. Illetve már most keményedek, ez nagy baj? Lehet, hogy koraszülött lesz?

21+4 hkm


2016. ápr. 11. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem meg a 39 hetes gyerekre mondtak 41et

ezért indítottak :-(

ez sem jobb


a keményedés azt jelenti h pihenj kicsit többet

2016. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egész nap itthon vagyok, sokat fekszek, naponta max 30 percet sétálok, ha lemegyek a boltba, de azt se minden nap. Iszom a Magnosolv-ot, az segít valamennyit, de akkor is keményedek, ha pihentem egész nap.
2016. ápr. 11. 18:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Mikor volt az utolsó menzeszed? A 12 hetes értékeid még a "normális" kategóriába estek?
2016. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
November 12. volt az utolsó menzeszem. A 12 hetesen 12+6 hetesen voltam, 13+1-nek mérték. A 18 hetesen meg 19 hetesnek mérték. Mit nem igazán értek, mert amikor még kicsi volt, akkor mindig egy héttel le volt maradva, pl 6 hetesen is csak 5 hetes volt, 8 hetesen is csak 7 stb.
2016. ápr. 11. 18:28
 5/13 anonim ***** válasza:

nem biztos h akkor lettél terhes mikor gondolod :-D

tudod van olyan h extra ovuláció ami a ciklus bármely napján bekövetkezhet

:-D


simán lehet h 1-2 héttel előbb lettél terhes mit gondolod

2016. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ovutesztet használtam, pontosan tudom, hogy mikor lettem terhes.
2016. ápr. 11. 18:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 29 hetesen két héttel nagyobbnak mérték, most 37 hetesen pont akkora amekkorának lennie kell. Eleinte meg le volt maradva egy héttel. Könnyen félre is mérhetik ha egy-egy milivel arrébb jelöli be a szonográfus, nincs jelentőssége. Ettől függetlenül születhet nagyobb babád, de ezek nagyságrendi értékek és az átlaghoz képest állapítják meg, mi sem vagyunk egyformák. Szóval ne aggódj rendben van. Simán lehet h következő UH-n meg átlagosnak vagy kisebbnek mérik, nem olyan pontosak ám ezek a gépek és a szonográfusok sem.

Keményedés: 20 hetesen már napi többször keményedtem. Magnézium úgy meghajtott mindig, hogy nem is szedtem. Zárt méhszájjal kihúztam eddig a 38. hétig. Pihenj sokat, nem lesz baj.

2016. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak simán nagy a baba. Nem jelenti azt hogy idősebb a terhesség, inkább csak azt hogy nem lesz picike. Általában az elszámolások a 12,héten kiderülnek, ha akkora az eltèrés. De a baba mérete még nem jelenti azt hogy kesőbb vagy korábban fog jönni.
2016. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor még megfelelt minden méret a terhességi kornak, a végefele mérték egy kicsit nagyobbnak, a hossza átlagos volt a súlya meg egy kicsit átlag feletti. Hízni az utolsó trimeszterben híznak, így nekem csak ekkor lett egyre nagyobb a korához képest. Nőni viszont arányosan nőnek, ha minden UH-n egyre nagyobb, akkor lehet nem lesz kicsi. Nincs ezzel semmi gond, legfeljebb ne vegyél sok 50-es ruhácskát. :) óriásbébi nem feltétlen lesz ettől, 51 vagy 52 centi az átlaghossz úgy tudom, ez alapján számolnak a kalkulátorok. Egy 56 centis baba átlagon felüli de nem számít még extrémnek.
2016. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 18 héttől már igen nagy eltérés mutatkozhat a magzatok fejlődési üteme és mértéke között. Jól mondták előttem, ha ennyivel idősebb terhesség lenne, az a 12. héten kiderült volna. De amúgy nem három héttel nagyobb, hanem csak kb kettővel.


Több dolog is lehet


1. Lehet, hogy most hirtelen nőtt a babád egy nagyot, aztán most nem fog annyira nőni, és végül simán átlagos súllyal időre fog születni. Egyszerűen ilyen a genetikája.


2. Pontatlan volt a mérés. Ez amúgy sem szentírás, most lehet még pontatlanabb volt.



Gondolom még nem küldtek terheléses cukorra, mert az a 24. héten van. Cukorbetegség esetén lehetnek nagyobbak a babák. De elvileg ennek ki majd ki kéne derülnie, ha ez van a háttérben.

2016. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!