Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki pajzsmirigy...

Van itt olyan, aki pajzsmirigy problémával szült?

Figyelt kérdés
Pár éve már, hogy gyógyszert szedek pajzsmirigyre és szeretnék majd a közeljövőben gyerekeket, de sokszor azt hallom másoktól, meg orvosoktól is, hogy ez mellett nehéz teherbe esni és terhesség alatt is lehetnek problémák. Mennyire igazak ezek a hírek? Nektek gond nélkül lezajlott minden, gyógyszert másikat kaptatok?

2016. jún. 7. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha beállított pajzsmirigyértékekkel esel teherbe, és közben is rendszeresen ellenőrzik, SEMMI gondot nem okoz. Nálam beállítottunk szépen Letroxszal 1,5 körülire, terhesen is végig szedtem, tökéletesen problémamentes terhrességem volt, a baba is makkegészséges. Kezeletlenül okozhat vetélést, fejlődési rendellenességet.
2016. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeded a gyógyszert és jók az értékeid,akkor nem lesz gond. Nekem 2havonta ellenőrizték terhesen,hogy jó-e még a gyógyszer adag. Minden rendben volt velünk!
2016. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én szedtem a gyógyszert 1,5 éve, 4. próbálkozós hónapban sikerült a baba :) (előtte foggátlót is szedtem). Kell járni kontrollra, 6 hetente vértétel és nézik a TSH értéked, ha emelkedik, emelik a gyógyszert. Ha folyamatos kontroll alatt vagy, nem lehet baj :) Nekem most 1,16, sosem volt még ilyen alacsony (magamhoz képest), viszont legalább nem hízok :) 25 hetes vagyok, és a kiinduló súlynál, remélem nem sokat megy felfelé. Hasam nő, de máshonnan meg megy le. Ezt csak azért írom, ha összejön, majd ne lepődj meg, ha nem hízol te sem :)

Ja, gyógyszert ugyan azt szedem, csak 50 helyett 75-t

2016. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valamennyire most már megnyugodtam :)
2016. jún. 8. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!