Hogyan zajlik egy alapos vizsgálódás sikertelen babavárás esetén? Pajzsmirigy problémával küszködők véleménye érdekel leginkább

Figyelt kérdés

Merre kell indulni, milyen vizsgálatok, milyen költségek várnak ránk, ha babát szeretnénk?

Továbbá érdekelne, hogy az alacsony pm-működés kiválthatja-e a sikertelenséget?



2014. jan. 7. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, oka lehet. Egy vérvételbõl azonnal kiderül, jól mûködik-e a pm-ed. Nõgyógyàsz kéri, endokrinológushoz elküld, ad gyógyszert, sz.e. diétàra fog, ha a testtömeged is magas. Nekem ezutàn rögtön összejött a kisfiam.
2014. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne. Pm alulműködésnek lehet hozzá köze. Nőgyógyász, vagy háziorvos ad beutalót az endokrinológiára. A gyógyszer nem drága. Én Letroxot szedek : 150 Ft a 100 db. Nekem ez 200 napra elég, mert felet kell szednem. Persze, ha nem TB-re mész, akkor nagyon drága a vizsgálat: 15-20 ezer/alkalom .
2014. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a SOTE 1-re járunk november óta. Eddig nekem megcsinálták a hormonvizsgálatot, férjemnek jövő héten lesz a külsős spermavizsgálat. Utána lesz a helyszínen egy spermavizsgálat és utána megyünk vissza az orvoshoz, hogy megebszéljük a továbbiakat.
2014. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, még annyit, hogy anyagiakban mire kell számítanom?
2014. jan. 8. 07:18
 5/6 anonim ***** válasza:

SOTE-n a vizsgálatokat a TB finanszírozza. Ha szükség van gyógyszerre az ami a te költséged. Mi eddig nem kaptunk gyógyszert, úgyhogy pontos árakról nem tudok mit mondani. A spermavizsgálatra nagyon sokat kellett volna várni ha TB alapon csináltatod meg, majdnem 4 hónapot, úgyhogy mi azt magánban fogjuk megcsináltatni. Annak az ára magánrendelésen 10.000 ft, (ott ahova megyünk), ahol találtam még árakat ott 15.000 Ft-ot kértek. Ebben az árban csak a vizsgálat és a leletkiadás van benne a konzultáció nincs. Mi azt nem is kértük, mert a papírt úgyis vissza kell vinni a SOTE-ra.


Ha gondolod írj privit és megadom a telefonszámot, ahol lehet időpontot kérni. Tőlünk semmilyen beutalót nem kértek.

2014. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha TB-re mész vizsgálatra, kb. 2 hónap a várakozási idő. Én az Istenhegyi Magánklinikára mentem egy vérvétel eredménnyel és 5000 Ft-os konzultációs díjért beállította az endokrinológus Dr. Balogh Illés a gyógyszeradagot. A 2. hónapban terhes lettem. CSak ajánlani tudom.. állami kórházban nagyon hosszú a várakozási idő.

Beutalót vérvételre a háziorvosom adott. TSH értéket nézetett.

2014. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!