Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1,5 kiló hízás - még belefér?

1,5 kiló hízás - még belefér?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok, 20 hetesen 91.6kg voltam (kezdősúlyom 91,9), 25 hetesen 93,1. Vagyis 1,5kg-t híztam az elmúlt 5 hétben. Előtte a kiindulóból lement 5kg, de az a 20. hétre vissza is jött, azóta van ez a +1,5, ami igazából ruha nélkül reggel mérve 0,8kg, csak ugye a védőnőnél mindig más ruha stb.


Szóval az a kérdésem, hogy szerintetek miért mondta, hogy belefér? Sok vagy esetleg kevés? Hasam nő, másom nem, még fogytam is pl. combból, karból...


Mire gondolhatott szerintetek?

Rohantam dolgozni, nem volt idő megkérdezni meg igazán fel se fogtam akkor hirtelen, csak utána gondolkodtam el, hogy ezt miért mondhatta


2016. jún. 8. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A "még belefér" magyarul azt jelenti, hogy még éppen nem túlzottan sok. Semmiképp nem úgy értette, hogy kevés, ez inkább felső határra vonatkozó kifejezés.
2016. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egész eddig azzal b-szogatott, hogy nem hízok, ne fogyjak, egyek, stb... pedig ettem eddig is, most se eszem többet... 1,5 kiló éppen nem sok terhesen 5 hét alatt???? nem beszélve, hogy a félidőn bőven túl járok már
2016. jún. 8. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi nem fogjuk tudni, hogy o mit ertett, lehet, hogy rosszul fejezte ki magat stb.

Ameddig nem oktat ki, addig ne panikolj, ne lovagolj szavakon. Ha minden rendben van, akkor ennyi

2016. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a kezdősúlyod, ezért kevesebbet ajánlott hízni, mint egy normál súlyú kismamának. Persze, tudom hogy nemcsak rajtad múlik, én is végig ugyanúgy ettem, kb. ennyit híztam én is ilyen idős terhességre, de a végén úgy belódult, hogy csak lestem és nem víz volt! Szerintem kár ennyire a szavakon lovagolni, meg rágódni, hogy "mit gondolhatott a költő", kérdeztél valamit, a szófordulat ezt jelenti. Tökmindegy amúgy hogy értette, akkor is oda kell figyelned az eleve igen magas súlyod miatt, hogy ne legyen a végére probléma (vérnyomás, toxémia, stb.) Én is duci vagyok, nem kibickedésből beszélek! Jó egészséget kívánok! :)

1# voltam

2016. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem vagyok hozzaerto, es lehet, hogy tok hulyeseget mondok, de ha fogytal, akkor az is szamit, nem? Marmint hogy fogytal 5 kilot, de vissza is hiztad, plusz 1,5, vagyis szerintem ez igy egyutt szamit. Tehat igy mar 6,5 kilonal jarsz. Ami egyebkent rendben is van, ha normal sullyal kezdi az ember a terhesseget. De a 92 kilo kezdosuly az mar eleve sok volt, es a tulsulyos kismamaknak elmeletileg csak minimalisan szabad hizniuk. Talan ezert van ennyire kielezve a sulyodra. De mindenkeppen kerdezd meg legkozelebb, hiszen megiscsak o az orvos.
2016. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

védőnő mondta :)

sajnos a pajzsmirigyem miatt vagyok ennyi :( pont gyógyszerváltáskor estem teherbe (PM gyógyszer), valszeg ez a bogyó jobb, mint ami volt.

Nekem azt mondták, a kiindulási súly számít, attól nézik a hízást.

Egyszer már beszéltünk róla, hogy mindenképp az a acélom, hogy két számjegyű maradjon a dolog, de azt mondta, még a hármasnak az elején sem lenne gond, az is normális. Na ezért nem értettem, hogy akkor ez a 1,5kg miért sok, de oké, akkor lehet én vagyok a tüte :D csak eddig mindig azt mondta, hízzak hízzak, most meg a 1,5 kilót sokallja ezek szerint, na ez a nem vili nekem :D


köszi :)

2016. jún. 8. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 86,5-lel indultam, most vagyok 35 hetes, eddig 5 kilót híztam, de ez kb. a 20-22 hét óta ennyi, azóta nem változik.Kíváncsi vagyok, a vége mennyi lesz. Pedig sztem többet eszem, mint a terhességem előtt, mégsem hízom. (Sajnos nagyon kívánom az édességet, de igyekszem visszafogni magam, mégis nekem úgy tűnik, sokkal többet eszem, mint korábban.)
2016. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és te fogytál is az elején, vagy a kiindulóhoz képest vagy 5kg-val több?
2016. jún. 10. 07:50
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem, én nem fogytam. Nekem a kiindulómhoz képest van eddig 4-5 kg hízás.
2016. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!