Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert vehetek be...

Milyen gyógyszert vehetek be fejfájásra? Egyáltalán szabad első 3 hónapban?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fejem, 5 hetes terhes vagyok. A patikában azt mondták hogy semmit se vegyek be az első trimeszterben, mert károsítja a magzat fejlődését. Véleményetek? Hanyingerem van mar a fejfajastol.
2016. jún. 10. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
panadol és algoyprin. ezeket nyugodtan szedheted, én is nemrég kérdeztem meg az orvosom fogfájás miatt.
2016. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem Panadolt adott a patikus, abból is a kék dobozos, enyhébbet! De nem ehető kúraszerűen!
2016. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Algopirint nem ehet terhes kismama, még szoptatás alatt is tilos
2016. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Panadolt lehet az egész terhesség alatt, dehogy magzatkárosító 1-2 szem! Az Algopyrint nem javaslom, főleg a terhesség elején és végén nem ajánlott, mert vérzékenyebbé tesz. Panadolod mindig legyen otthon!
2016. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
En is a panadolt kértem de teljesen elbizonytalanitott. Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 10. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Szintén paracetamol-tartalmú a Benuron, kicsit korszerűbb, mint a többi; a körzeti és a patikus is ezt ajánlotta.

Egyébként nem kell annyira félni az Algopyrintől, a szülés után azt adnak oxitocinnal injekcióban, hogy gyorsabban regenerálódjon a méh. Szoptatás alatt is szedhető, nyilván nem mázsaszám, de alkalmasint nem lesz baj tőle.

2016. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát az én patikusom az algopyrin hallatán azt mondta váltsak orvost! :-(
2016. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász, és a 3 gyerekes gyerekorvos is azt mondta, nyugodtan szedhetem.
2016. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6hetesen en is nagyon beteg voltam.. laz torokgyulladas minden amit eltudsz kepzelni... panadolt es rubophent lehet szedni akar fejfajasra is de nagyon keveset... azt mondjak a dokik, hogy a laz jelent nagy veszelyt a babara a tobbit nem erzi.. en ha nagyon faj a fejem inkabb megprobalok aludni.. altalaban mire felkelek elmulik :) kitartast!!!

18hkm

2016. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket. :)
2016. jún. 11. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!