Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti étkezési...

Terhesség alatti étkezési zavarokról valaki valamit?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hete (amióta a "reggeli" szóval egésznapos rosszullétek jelentkeztek) nem nagyon megy az eves. Ehes kb 2 perc alatt leszek, de nem tudok semmit enni, mert forog tole a gyomrom! Zöldség es gyümölcs, de az se mindegy hogy mi... Most itt tartunk, hogy 2-3 falatonkent eszek utana pihi. (Pl.: egy kis sajtburger 3 részletben megy le) Segítsetek kerlek, mert egy hónapja csak zöldséget es gyümölcsöt enni mar nem valami izgalmas, es aggaszt, hogy hiába vagyok ehes, nem tudok enni! Elore is koszonom!

8hkm



2016. jún. 12. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez "reggeli rosszullét", nem terhességi étkezési zavar. Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy kicsi adagokat kell enni és nem kell aggódni , ha nem megy az evés, az ivás fontos, napi 2 liter legalább. Ha a folyékony dolgok könyebben mennek akkor igyál gyümölcs, zöldség leveket,krémleveseket egyél yoghurtot, kefírt, tejfölt. Inkább egyél többször kisebb adagokat, könnyen fogyasztható kajákat : kekszek, olajos magvak, műzli szelet. Ha sokat hánysz akkor mindenképp gondoskodj a vitaminpótlásról, szedj valamilyen általános multivitamint, vagy terhesvitamint, kálciumot, magnéziumot, vasat. A b vitamin magnézmium kombo jól ellezítja az izmokat és a b vitamin kiváló hányinger ellen. Egyél folsavat, mert ez az egyetlen magzatvédő vitamin. A baba miatt meg ne aggódj, mert elveszi , ami kell neki. Én is gyakran hányok , nekem van, hogy napokig nem is megy le semmi a torkomon, fogytam is , pedig soha se voltam nagydarab, a babám mégis a méretei alapján 1 héttel nagyobb mint a valós kora, 15 hetes vagyok és 16 hetes 2 naposnak felel meg.
2016. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem étkezési zavar, ne viccelj már. Ez sima terhességi rosszullét, általában 12. hélt után elmúlik. Addig meg bírd ki és egyél amit és amikor éppen megkívnász.
2016. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 7. héttől a 12. ig megállás nélkül min. napi 4x hánytam. 15 kilót fogytam, jóformán semmi nem maradt meg, rengeteg ételtől megundorodtam és kb csak vajas kenyeret ettem és teát ittam. Nekem az maradt meg amit nagyon kívántam, főként zsíros ételek, pl a mekis sajtburger mennyei manna volt, pedig sosem voltam az a gyorséttermezős típus :D nekem a dokim azt mondta, hogy vitaminok mindenképp szedjek, hogy jusson a babának is és nekem is. Próbáld meg mindig azokat enni amiket megkívánsz, akármilyen fura is legyen :D én egyszer vajas pirítóst, téliszalámival, sajttal és mézzel kívántam :D isteni volt XD sokszor egyél keveset az nagyon fontos, mert a nagy adag is bántja a gyomrod. Volt olyan, hogy 2 napig nem ettem, mert egyszerűen bementem a konyhába, rosszul lettem a szagoktól és mentem is hányi. Fontos, hogy figyelj a testedre! Sok sima cukros teát próbáltam inni, hogy legalább ne szédelegjek. Sokszor még ma is hányok pedig már 16 hetes a pici és a legtöbb ételtől megundorodtam, vagy ég tőle a gyomrom stb. Háztartási keksz és egy bögre tea vagy víz legyen mindig az ágyad mellett vagy a közeledben és csipegess. Sajnos ezt ki kell bekkelni ha nagyon nem megy semmi :/


Jobbulást !!! Nekem a 12. hét környékén kezdett enyhülni, azóta max heti 3-4 alkalommal hányok, de hízni még mindig nem tudtam.


Kitartás !!!

2016. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez valóban csak rosszullét. Én a 12. hétig minden ebédet kihánytam, aztán boldogan ettem tovább.:)) Viszont húst egyáltalán nem ettem. Az lenne evészavar, ha pl. zavarna a súlyod, fogyóznál terhesség alatt. Sajtburgert esetleg valami egészségesebbre is leválthatnád, nehogy aztán nehéz legyen vinni a súlyt a végén és a térdeid feladják.
2016. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajtburgerre rá se bírtam nézni. Keress olyat ami lemegy. Korpovit. Kölesgolyó? Tejterméket pl tudtam enni bármennyit, joghurt, zabpehely tejjel. Tészta is ment pár falat paradicsomos szósszal. De ami egyik nap tuti sláger volt másnap le se ment. Új kaják után kellett néznem minden nap. De egeszségtelen, zsírban sült cuccokra rá se bírtam nézni. Párolt répa is ment. Tojás nem. Hús ritkán.
2016. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hányok éjjel-nappal. 10 hetes vagyok. Tegnap ettem nutellás kenyeret, tejfölös uborkasalátával. Szerintetek? :)
2016. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is egy kemény kombó 😃 #3
2016. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

ma 09:37

Biztos... Ha hányós időszakban megbír nagynehezen enni egy sajtburgert, amit sanszos, hogy ki is hányik, attól egyből úgy el fog hízni, hogy összerogynak alatta a térdei...

2016. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából arra gondoltam zavar címszó alatt, hogy már fáj a fejem az éhségtől, de egyszeruen semmi se megy le.

Mostmar jobb, de még mindig nem az igazi!

Elhizni ugy nem fogok, sportoló vagyok, ugyhogy ettol nem felek, edzek most is, es ameddig tudok, addig fogok is!

Nagyon koszonom a válaszokat, mindenkinek nagyon boldog babavarast!

2016. jún. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!