Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba de nem tervezett,...

Második baba de nem tervezett, most teljesen depressziosnak érzem magam, és ez miatt rossz embernek, nem tudok megküzdeni a gondolattal de elvetetni se tudnám?

Figyelt kérdés
Mi lesz igy velem van egy 2 éves kislányom ö a mindenem,de úgy érzem nem állok rá készen hogy jöjjön a tesó (fog.gatló mellett)! Volt más is hasonló helyzetben? Ráadásul a lányommal egy rémálom volt a terhességem aztán komplikáciok miatt 35.héten született meg császárral,megviselt testileg,lelkileg! Teljesen tanácstalan vagyok! Férjem nagyon boldog! Beszélni nem tudok vele az érzéseimről mert nem vesz komolyan azt hiszi hisztizem!

2016. jún. 11. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én megértelek és nagyon szívesen beszélgetek veled. első terhesség mint hidegzuhany el sem birtam fogadni elsőre a gondolatát .. az később jött. Hány hetes vagy? és hogy érzed merre tovább? nagyon sok érvet tudnék fel sorolni pro és kontra.. amennyiben érdekel szívesen megosztom veled őket.
2016. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Beszéld ki magadból az ijedtséget. Fórumon, pszichológusnál, barátoknak vagy blogon.
2016. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Elhiszem, hogy félsz, de nem egyformák a terhességek. Ráadásul ha majd meglesz a pici és meglátod, hogy milyen egyéniség, akkor majd megnyugszol.

Engem sem értett meg sok ember, mikor azt mondtam, hogy nem örülök a terhességnek, attól függetlenül, hogy tervezett gyerek, mert én kicsit sem szeretek terhes lenni, kiszolgáltatottnak érzem magam és nekem tényleg teher. De Istennek hála nagyon hamar elrepül a 9 hónap és utána már csak a megszületett kicsi emberre kell figyelnem, aki napról napra okosabb és ügyesebb.

Van segítséged? Munka? Rokonok? Társas élet?

2016. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy nem tudnád elvetetni hiszen benned van a válasz.. csak nehez elfogadni az elején az ilyen meglepiket bizz abban hogy ez a terhesség ez a szülés más lesz drukkolok nagyon. vizsont valoban fontos hogy beszélgess a félelmeidről.
2016. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok:-) Anyukám és az egyik unoka hugom aki mindig segitett de jelenleg mindenki éli a saját életét,anyukám ugy néz ki Angliába fog költözni! Most szerettem volna elhelyezkedni,dolgozni emberek között lenni,kicsit nönek érezni magam nem pedig csak anyukának és háziasszonynak! Imádom a lányomat 6 évet vártam rá! Egyébként szinte egyedül nevelem (férjem sokat van külföldön) ma megprobáltam elmagyarázni neki hogy kb nincs kedvem felkelni az ágyból és siró rohamok törnek rám és a fejemhez vágta jo rendben akkor vetesd el grrr szóval most ilyen nagy fekete felhők vannak amitől nem látom a megoldást! Talán a következő ultrahang segit,9.hetes vagyok egyebként!
2016. jún. 11. 14:30
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezek a sirasos hajlamok a babavaras kezdeti szakaszában termeszetesen es elmúlnak parod lehetne picit megertobb.. De pasiból van 😂
2016. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ulj le a ferjeddel higgadtan beszelgetni. Komolyan. Ne ugy h oka legyen azt mondani, hogy ez hiszti.

Kerd meg ertse meg milyen a te helyzeted. Beszelgess vele arrol h tobbet legyen Otton

Mert ugy konnyu orulni a gyereknek ha o emberek kozott van. Utazik kulfoldre stb.csak babusgatnia kell a gyereket es jatszani vele.. kepzelje magat a helyedbe.. vagy legyen benne csak egy napig.

2016. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elfog ferni a szivedben meg egy baba..ne aggodj.:)
2016. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az nagyon szerencsétlen dolog, hogy még mindig emlékszel rá. Próbáld a gyereked nézni, hogy megérte a szenvedés, ez az egyetlen útja annak, hogy saját gyermeked lehessen. Nekem is iszonyatos terhességem volt és csak azért tudom így 3 hónap után, hogy milyen volt, mert leírtam több helyre, hogy ne vállaljak be többet, de az agyam törölte az infókat. Szerencsére hiszek magamnak, még ha nem is emlékszem pontosan.:)


Ha meg akarod tartani, próbáld meg megbeszélni egy pszichológussal, hogy fel tudd dolgozni, hogy ez a terhességed is durva lesz és te ezt az egészet amúgy sem akartad. Nyilván könnyű mondani, hogy aki szexel, annak lehet gyereke, de az ember azért védekezik, hogy ne legyen baj és durva, hogy ilyesmi történhet rendes használat mellett is.


Sajnálom, hogy a férjed nem áll melletted, az enyém megérti, mert végig velem volt terhesség alatt és látta, hogy ez nem embernek való volt, ami velem történt. És ezért csak akkor lenne másik gyerek, ha én valamiért akarnám, ő nem erőlteti.

2016. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2016. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!