Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a vedononel es azt...

Ma voltam a vedononel es azt mondta szerinte verkepzot kellene szednem (Moltofer fol) mivel egyre alacsonyabb a vorosverszama a labor papiron. Szed valaki ilyet vagy tudnatok javasolni valami gyogynovenyt helyette?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok es ma osszevetette a vedono a mostani es az elozo labor papiromat es a multkor is - volt a vorosvertestnel es most is es a szama is alacsonyabb lett a multkorihoz kepest.Nem vagyok gyogyszer parti igazan.Lehet kapni valami mast helyette eseteleg gyogynoveny boltban?Tudtok valamit ajanlani?
2016. jún. 15. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én elhiszem hogy nem vagy gyógyszerpárti, de ez nem az az eset, ahol kisérletezni lehet, mikor a babád egészsége a tét. Nem csak a te érdeked vagyis főleg nem a te érdeked a vérképző szedése.
2016. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezz meg,akar haziorvost is. A vedono egyreszt nem irhat es ajanlhat semmit, meg amugysem orvos. Remelem, a gyerekszules utan kicsit lazul majd a gyogyszerellenesseged.
2016. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Maltofer az csak vas és folsav. Kb. minden kismama szed valamilyen vastartalmú készítményt, mert terhesség alatt gyakori a vérszegénység. Ez csak egyre rosszabb lesz vastabletta nélkül. Beszéld meg az orvosoddal.
2016. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógynövénnyel ezt nem lehet pótolni. Szedd azt amit a védőnő mondott, a legtöbb kismamának a terhesség előrehaladtával romlik a vérképe és kell szedniük valamit.
2016. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ami muszáj,az muszáj.egyébként a maltofer vashiány pótlásra szolgál,egyél több vasat tartalmazó ételt ,de nem biztos hogy ez elég.Maltofer helyett lehet szedni a neo ferro folgammát,ami jóval olcsóbb
2016. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Maltofer barátibb a gyomorral.
2016. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már annyira alacsony a vörösvértest és a hemoglobin,hogy ha hétfőig nem emelkedik vért fogok kapni..Szóval ez nem játék! Nekem a neo-ferro-folgamma és maktofer fol nem vált be,most ferrograd folic-t szedek másfél hete és itt javasolták a Floradix Krauterblut szirupot.Szedem azt is ,de a tablettát is ugyanúgy.(3700 ft volt a 250 ml-es)

Itt az én kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

28 hetes kismama

2016. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A védőnőd csak felkészített, hogy az orvos fel fog írni vaspótlást receptre. Ennyi, nem több. Ugyanis a Maltofer fol és a Neo-Ferro-Folgamma is vénykötelesek, szóval hiába is mennél a patikába, hogy ezt ajánlotta a védőnő, mert nem kapsz :) A legtöbb kismamának alacsony a hemoglobinja, vörösvértestszáma/szérum vasa, ezért kell szedni. A folsav ugye segíti a vas felszívódását, ahogy a C-vitamin is, azt is be lehet mellé venni.

De majd az orvosod elmondja. Ha semmiképp sem akarsz mesterségesen előállított vitaminokat és nyomelemeket szedni, akkor ehetsz májat (bár ezt terheseknek a magas A-vitamin tartalom miatt csak mértékkel ajánlott), vörös húsokat, mindenféle piros, lila és zöld színű zöltséget. De ezektől valószínűleg nem fog javulni a vérképed, egy terhesség sajnos lenullázza a szervezet vastartalékait.

2016. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szedj b12-t is a folsav és a vas mellé.
2016. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!