Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell az első labort...

Mikor kell az első labort csináltatni? (Hormonok miatt) 5. héten még korai vagy már szükséges?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy a hormonok miatt? tsh? előtte milyen előéleted volt, vetélés, gyógyszerezés, stb?


nincsen endokrinológusod?


én egyébként a tsh-t az első laborral, a 8. héten mérettem, de nekem mást nem kellett.


33hkm

2016. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hcg-re, progeszteronra gondoltam, hogy minden rendben legyen a babával.


nem volt vetélésem, első terhesség.

fogamzásgátlót szedtem, nincsenek panaszaim.

4. ciklus lett sikeres. most 4+6 hetes vagyok

akkor ezek szerinte erre bőven ráérek, vagy nem is kell?

2016. jan. 26. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ha minden rendben és nincs előzmény sem.
2016. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt gondod nem kell hormon vérvétel.... először nőgyógyász megállapítja a terhességet, aztán védőnőhőz mész kiskönyvért majd háziorvos ad beutalót vérvételre. Ez egy általános vérvétel.
2016. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. jan. 26. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:

akkor nem kell, ha nincs semmi panaszod.:) de ha már terhes vagy, és nagyon kíváncsi, miért is ne mérethetnél mondjuk egy progit vagy tsh-t?:) a háziorvosom nekem ezeket ki tudja írni.


de szerintem is felesleges (1. voltam)

2016. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem akarok feleslegesen parázni ilyeneken, csak mondta valaki hogy mindenképpen menjek mert ilyenkor muszáj megnézetni a progit meg a hcg-t mert ha kevés akkor vetélés lehet. de én ezt nem tartom annyira egyértelműnek hogy magamtól elmegyek ilyen meg olyan vizsgálatokra ha nincs baj... bevonzani meg nem akarok ilyeneket! örülök hogy jól vagyok, majd megyek akkor amikor az orvos azt mondja kell. köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 26. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk.tsh-ra tud csak hormonok közül beutalót adni a háziorvos. Progeszteronra vagy a nőgyógyász vagy endokrinologus adhat. De endokrinologushoz hónapokat kell várni és kell beutaló. Ha nincs probléma, pl barnázás, akkor nem szoktak nézni progeszteront. Persze ha van magándokid, akkor kérheted, de sztk-ban nem biztos, hogy adnak. Nekem brutális problémáim vannak, és csak a dokim jóindulatan múlik, hogy néznek hormont, mert ukászba van adva, hogy spórolni kell. Mindenen... Csőd szélén táncol a.kórház... Nevetséges....
2016. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!