Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként vigyáztatok arra,...

Kismamaként vigyáztatok arra, hogy mennyit esztek?

Figyelt kérdés

Az alap testalkatom pont jó volt, sem túl sovány sem túl kövér (164/53). Teherbeesésem előtt 3-4 hónappal felszedtem észrevétlenül 6-7 kg-t, ami a hasamra ment javarészt. Sportolni kezdtem, de aztán teherbe estem és abbahagytam az edzőtermezést.


Még a terhesség elején járok, eddig 1 kg jött fel, de félek, hogy hajlamos leszek a túlzott elhízásra. Amit kívánok azt megeszem, de például ha úgy érzem jóllaktam, akkor inkább abbahagyom a csipegetést. Ha nem tenném mondjuk, akkor még x mennyiség belém férne.


Mi a helyes ilyenkor? Ti hogy jártatok el?


2016. jún. 15. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt is odafigyeltem arra, hogy mit eszek és ez nem változott sem a terhesség alatt, sem utána.

Nem is maradt rajtam semmi szülés után.

2016. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan mehetsz edzeni csak kerj segitseget az edzéstervhez.

Én bajban voltam, mert gyakorlatilag mindent kihanytam amire a testem nem jelzett!

Szóval azt ettem amit birtam.

Kilonyi kigyouborkát ennek köszönhetően nem vizesedtem.

De sajna a csirkemell sonkát, kalácsot sajtot meg ezeket birtam megenni ami nem kőszönt vissza.

Meg jeges vizet ittam mást nem tudtam mert az sem marAdt meg.

2016. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem figyeltem amìg GDM miatt 180ch diétára nem fogtak. Mondjuk az is csak a 35. héttől volt. 9kg-ot híztam, az első babàval 6-ot, vele sokkal többet ettem pedig és vele is cukros voltam
2016. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem figyeltem oda eléggé, híztam is 20 kilót. Szülés után szinte rögtön lement 10, a többi még rajtam van, pedig tornázok is,5 hónapos a kislányom. Szoptatok, de ha abbahagyom, akkor rögtön elkezdek majd fogyózni. Megfogadtam, hogy a következő babánál jobban oda fogok figyelni, ezt ajánlom neked is;)
2016. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól csinálod. Én odafigyeltem, mert voltak olyan időszakok, amikor sokat tudtam volna enni. Ilyenkor inkább azt figyeltem, hogy mit eszem.
2016. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megmondom oszinten: nem. ettem amit es amennyit jol esett...ugy voltam vele hogy egesz eletem arrol szol h figyelnem kell mikor mit eszem (eleg hizekony vagyok, szules elott 158/55 kg voltam) es ez a 9 honap legalabb ne szoljon errol...+22 kgal mentem szulni. ebbol 10 ment le a korhazban, tovabbi 10 kg pedig a szulest koveto egy even belul kis tornaval es odafigyelessel. most a 2. terhessegem alatt ugyanannyit hiztam eddig mint az elsonel, ea a tudat hogy viszonylag konnyen lement, megnyugtat es emiatt nem is ragodom ezen. majd lefogyok megint.
2016. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első terhességnél sajnos nem figyeltem. Merthogy terhesen az ember egyen amit megkíván. Hahaha :) 15 kg jött fel, arra a végén még víz, hát nem szeretett belém újra a férjem. Nehezen ment le. Most a 4 éves lányom mellett jobban odafigyeltem, nincs nasi, csipegetés neki se, hát felnőtteknek se. 12. héttől kismama tornára járok, de sajnos nem rendszeres. Eszek most is amit megkívánok, de ésszel, mértékkel. 35 hetes vagyok és 10 kg-nál járok, ebből a baba 2800 gramm. Sokkal jobban is érzem magam, aktívabb vagyok a meleg ellenére, mint első gyereknél ősszel a végén. Mivel az elején vagy, fér is a gyomrodba, majd ahogy rendeződnek a szerveid kevesebb hely lesz a gyomrodban is. Változatosan, mértékletesen táplálkozz, sok folyadék. Nem lesz gond :)
2016. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!