Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hónapos terhes vagyok,...

3 hónapos terhes vagyok, lehet baja a babának, hogy alkoholt fogyasztottam?

Figyelt kérdés
Csak egy hónap után tudtam meg, hogy terhes vagyok, a nőgyógyász hívta rá fel a figyelmem. Azóta már párszor voltam nála, de erre a kérdésre csak azt mondta, hogy jobb lett volna ha nem fogyasztok alkoholt, de már nincs mit tenni. És azért aggódom. Nem azt mondom, hogy nagy mennyiségen fogyasztottam, de azért napi pár pohár sör vagy bor megvolt. Egyébként van/volt gondom az alkohollal, de azóta, hogy megtudtam, hogy babát várok, egy kortyot sem. Persze nehéz, de az ő érdekeit kell a szemem előtt tartanom. Csak félek attól, hogy lett valami baja a picinek, ami még nem észlelhető, az alatt az 1 hónap alatt, amikor nem tudtam, hogy babát várok és fogyasztottam alkoholt. Vélemények? Esetleg tapasztalatok? Valakivel történt már hasonló? 29/N

#alkohol #baba #terhesség #3 hónapos terhesség #nőhógyász
2016. jún. 15. 19:20
 1/6 anonim válasza:
20%
mivel most fejlődik ki az idegrendszer ezért igen...anyukám is ivott a hugommal való terhessége közben és kicsit hiperaktív sír hisztizik és egy 5 éves szintjén van szegénykém :(
2016. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En ugyanígy voltam, egészséges babám született. Amint megtudtam terhes vagyok letettem a cigit es nem iszogattam sem többet.


Am en úgy tudom h ilyenkor meg olyan a szervezet hha vmi baj lett volna akkor mostanra valószínűleg elment volna.

2016. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
makk egészséges csak nm a saját szintjén van
2016. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pár pohár sörtől vagy bortól nem lesz baja, bár nyilván a legjobb a semennyi lett volna. de az a kérdés, hogy ez a kevés adag tényleg olyan kevés mint ahogy mondod, tehát hogy reálisan látod-e a mennyiséget. ez sokszor probléma az alkoholistáknál, hogy kevesebbnek gondolják, amennyit isznak, mint amennyit tényleg isznak.
2016. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Mivel az első hetekben még nem vagytok igazán kapcsolatban egymással ezért semmilyen hatással nem volt rá.
2016. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az első 1-2 hónapban nincs olyan szintű összeköttetésben a baba és az anya szervezete, hogy ez árthatna neki. Pont azért találta ezt így ki a természet, hogy a babába ne keletkezzen kár, amíg az anya nem tud róla.
2016. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!