Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok de csak most...

7 hetes vagyok de csak most tudtam meg.3 napig gyulladáscsökkentőt ettem.1000mg-osat. Árthattam a babának? Beszélek majd orvossal is erről.

Figyelt kérdés
2016. jún. 19. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Minél koránban szedted annál kevésbé árthatott. Sok gyógyszer egyébként nem árt semmit, csak terheseken nem lehet tesztelni, ezért van mindegyikre ráírva, hogy terhesen ellenjavallt.
2016. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mit szedtél be?

így nehéz válaszolni.

2016. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy mi. Nekem pl augmentint úgy írtak fel, hogy tudták a terhességem. Azt mondták azt lehet. De van amit nem lehet.
2016. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Németországban élek . Amicillin a neve szerintem ugyanolyan mint a Semicillin.
2016. jún. 19. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Penicilint és penicilin-származékokat (pl. amoxicilin) nyugodtan lehet szedni terhesen is, ezeket fel is írják indokolt esetben (pl. légúti megbetegedés felülfertőződésekor, de ami a leggyakoribb, hüvelyi bakteriális fertőzésnél szülés előtt, ha pozitív a tenyésztés)
2016. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem gyulladáscsökkentő, hanem antibiotikum, de nyugi, szedhető terhesen is, mert a gyógyszered egy félszintetikus penicilin fajta.
2016. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Felfázásra szedtem egyébként.

2016. jún. 19. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy 6-7. hétig semmilyen gyógyszer nem okoz a magzatnál problémát.(általában) Utána kell figyelni.

Sajnos ennek már nem tudsz mit csinálni, de azért egy gyulladáscsökkentő gyógyszer nem ér fel egy röntgensugárral, ami mondjuk tényleg káros. Sőt gyulladáscsökkentőt amúgy is lehet szendi terhesség alatt, orvosi felügyelet mellett, egy nagy mértékű gyulladás ártalmasabb lehet,mint maga a gyógyszer.

Szerintem ne aggódj, nem lesz baj.

Boldog babavárást!

35hkm

2016. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!