Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány nemzetiségű lehet a gyerek?

Hány nemzetiségű lehet a gyerek?

Figyelt kérdés

Angliában élek a feleségemmel, ő Lett,én ugyebár magyar.

Lehet a gyerekünk 3 nemzetiségű?


2016. jún. 20. 02:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Az állampolgárság nem egyenlő a nemzetiséggel...
2016. jún. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Max kettő, lévén csak az anya meg az apa nemzetisége számít.

Ha az állampolgárság a kérdés, akkor a te részedről magyar lesz mindenképp. Nem tudom mi a lett állampolgárság feltétele, ha hasonló a magyarhoz, akkor a feleséged által lett is lesz. Brit állampolgár alapbol nem lesz azért, mert ott születik, ahhoz jó pár évet kint kell élni.

2016. jún. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

Nemzetiség: korlátlanul, mert az egyéni döntés kérdése, nem hivatalos jogállás.


Állampolgárságból egy embernek maximum kettő lehet.

2016. jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
As elsodleges allampolgarsagot Ott kapja meg ahol megszuletett,tehat ha Angliaban akkor az angolt.(Valaki irta hogy csak akkor kapja meg ha Jo par eve mar Ott el,igen valoban,felnottek eseten ez igy van.)Es gondolom Magyarorszagon is szeretnetek any along be sterno,No's akkor megkapja a 2.allampolgarsagat is .
2016. jún. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Elozo vagyok at javitott a telo amit irtam tehat ha magyarorszagon is anyakonyveztitek akkor lesz 2.allampolgarsaga is.,
2016. jún. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Drága 4, nem lesz angol állampolgár azért mert Angliában született. Elsősorban azért, mert angol állampolgárság nem létezik, csak brit, másodsorban meg azért, mert Angliaban a szülők állampolgárság a döntő, nem a gyerek születési helye.
2016. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Országa válogatja. Svédországban szültem,mégsem lett svéd állampolgár a fiam... 5 év itt tartózkodás után az lehetne,de 18 éves korában nyilatkoznia kellene róla hogy tényleg akarja-e.


Tehát a szülő állampolgársága lest a gyereké is. Mi magyar állampolgárok vagyunk tehát a gyerekünk is magyar állampolgár függetlenül attól hogy hol született.

Ha a születése pillanatában mi (vagy én) svéd állampolgárok is lettünk volna,akkor a gyerekünk is autómatikusan megkapja. Szóval országa válogatja.

2016. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
"Ha a gyermek születése napján egyik szülő sem állampolgár vagy letelepedett, akkor a gyermek nem lesz automatikusan állampolgár. Később, ha a körülmények változnak, először regisztrálni kell a gyermeket mint Britt állampolgár (British citizen) Regisztrációs díj £673. Az állampolgársági kivonat megérkezése után lehet a Britt útlevelet kérelmezni."
2016. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Aki azt irja max 2 allampolgar lehet, az nem tudja jol.

Az en lanyom magyar, brit es kanadai tehat 3 as allampolgar. Attol fugg mennyit enged az adott orszag.


A tietek lehet lett es magyar, brit pedig a ti jogotokon akkor, ha minimum 6 eve kint elt egyikotok es vegig adozott.

2016. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4- es, le vagy maradva, ezt az ott szuletett dolgot 2001 - ben beszuntettek. Mikor minden terhes ment nyugatra szulni.
2016. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!