Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes lehet a magzatra...

Veszélyes lehet a magzatra nézve, ha bárányhimlős gyerek közelében vagyok? ( En már voltam gyermekként bárányhimlős. )

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
ha te voltál már b.himlős, akkor nem. mivel te nem tudod elkapni, így a pocakban lévő baba sem.
2016. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
MOst néztem régebbi kérdéseket és ott azt írták, hogy ha anyuka már átesett rajta akkor nem veszélyes a magzatra nézve.
2016. jún. 8. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Minden ember a himlő után 15 évig védett, így nem kizárt, hogy újra elkaphatod, én kerülném az említett gyereket. És igen, ismerek olyanokat, akik többször estek át rajta.
2016. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a biztos ha kerülöd.várandós nőknek gyengébb az immunrendszere,szóval mit lehet tudni??én 2x is voltam,mégis inkább én is elkerültem a keresztlányomat ameddig b.himlős volt én meg babás
2016. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 15 hetes kismama voltam, mikor a fiamon kijöttek az első pöttyök. Ugye már a hólyagok előtt is fertőz, úgyhogy teljesen mindegy lett volna, ha kerülöm. De mivel csak engem tűrt meg maga mellett, én kezeltem a hólyagjait, simogattam éjszakákon át, hogy tudjon aludni. Ráadásul rászedett még valamit, amitől más bőrkiütései is lettek, úgyhogy még az infectológiára is jártunk.

Mivel én már voltam bárányhimlős, így nem is aggódtam. Semmi baja a kislányunknak. :)

2016. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!