Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány nemzetiségű lehet a gyerek?

Hány nemzetiségű lehet a gyerek?

Figyelt kérdés

Angliában élek a feleségemmel, ő Lett,én ugyebár magyar.

Lehet a gyerekünk 3 nemzetiségű?


2016. jún. 20. 02:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, állampolgárságra gondoltam.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 21. 01:12
 12/16 anonim ***** válasza:
38%
Egyik ismerosom mind a 4 nagyszuloje mas mas nemzetisegu, igy mar a srac szulei is mindketten kettos allampolgarok. A sracnak 4 van, mind a negyet megkapta. Bar hivatalos papirt nem lattam rola
2016. jún. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem anno a gyamhivatalban azt mondták, a magyar állampolgárság nem korlátozó, mellette bármennyi másik is lehet. Azt kell nézni, hogy a masik allampolgarsaghoz mit kér az adott ország, mert van olyan, ami nem enged többszöröst
2016. jún. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

A magyar és a lett állampolgárságot a gyerek automatikusan meg fogja kapni születéskor, a brit állampolgárságot pedig 18 évesen igényelheti ha szeretné, azzal a feltétellel, hogy legalább 5 évig egyhuzamban ott laktok, végig iskolába jár, nem büntetett előéletű, és továbbra is ott szeretne élni.


Születendő gyerek egyébként kettős állampolgárságot kap azokban az országokban is, ahol egyébként tilos a kettős állampolgárság (pl. Szlovákia) ha a szülők állampolgársága különböző. Ekkor a gyerek 18 éves koráig kettős állampolgár, 18 évesen pedig nyilatkoznia kell, hogy melyiket akarja megtartani. Tehát ha pl. a letteknél nem engedik a kettős állampolgárságot, akkor 18 éves koráig lett-magyar lesz, utána pedig dönthet hogy magyar vagy lett.

2016. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Honnan az istenbol szedtek ossze ennyi baromsagot a brit allampolgarsagrol?

Dehogy kell 18 eves koraig varni, an en fiam mar 3 honaposan brit allampolgar volt, angol utlevellel, pedig mindketten magyar allampolgarok vagyunk.

Legalabb az egyik szulonek eleg ideje kell Angliaban elnie es meg vagy 100 mas papir is kell hozza, nem tudom fejbol. A government honlapjan fent van minden rola.

2016. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolso, ezt a 18 eveset en sem tudom honnan veszik!

En is itt elek, 10 eve, a gyerekem az en jogomon keresztul 8 hetesen mar brit allampolgar volt, utlevellel.

Kerdezo, az kell hozza, hogy az egyikotok itt legyen 5 eve es adozzon tehat vegig meg kell lennie a munkaviszonynak. Nekunk 2 het alatt gond nelkul megjott a brit utlevel.

2016. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!