Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatok varnak rám?

Milyen vizsgálatok varnak rám?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt milyen vizsgálatok vannak és milyen gyakran? (Hallottam valami genetikai vizsgálatról, az hogyan zajlik?)

2016. jún. 22. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

6-7ik héten megállapítják a terhességet. Ezzel a papírral mész a védőnőhöz. Ha akarsz és kifizeted, akkor lehet magánban kérni a down szűrést, amihez nálam a 9ik héten leveszik a vért, majd a 12ik héten egy nagyon alapos uh-n lemérnek mindent a gyereken. Ez alapján kapod a Down, Edwards és még valaminek a valószínűségét. Közben a háziorvos kiírja az első vérvétetelt, nálam ez akkor volt mikor bejelentkeztem a védőnőhöz. Ezen ellenanyagot, hepatitist, vércsoportot és általános vérképet néznek. ezzel visszamész a háziorvoshoz és védőnőhöz. A 12ik heti uh után vissza kell menni a nőgyógyászodhoz, aki kitölti a maga részét a kiskönyvből. (Emellett még egy fogászatot is be kell iktatni az első trimeszterben, aki megnézi a fogaidat)

Ezután a 18-20ik héten mész genetikai uh-ra. Engem a doki bejelent és utána megyek hozzá vissza.

No én most itt tartok :)

Én mindvégig magánba járok terhesgondozásra, ugyhogy, ha másként van az sztk-s, abban nem vagyok járatos.

Üdv,

16 hkm

2016. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bella169 ***** válasza:

Terhesgondozásra havonta jársz problémamentes terheségnél. Orvoshoz és védőnőhöz is.

A kötelező uh-k a 12, 20, és 32. héten vannak.

Ebből az első 2 genetikai. A 12 hetesnél lehet kérni kombinált tesztet, ami down kórra, és edwards kórra szűr, de az fizetős. 30-35 ezer körül van.

A genetikai uh-n megnézés lemérik a baba minden porcikáját. Mekkora a tarkóredő, van e orrcsont ...stb

Ha kérsz kombinált tesztet akkor még lesz hozzá egy vérvétel is.

Ezen kívül trimeszterenként van egy teljes vérkép és a 24. héten egy terheléses cukor vizsgálat

Az első trimeszterben kell elenni a háziorvoshoz is, ahol belgyógyászati vizsgálat van. Csinálnak ekg, vérnyomást néznek.

A fogorvos erősen ajánlott de nem kötelező.

A 36.héttől pedig majd nstre kell járni a kórházba.

Kb ennyi jut most hírtelen eszembe

2016. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi az az nst?
2016. jún. 22. 21:47
 4/5 Bella169 ***** válasza:

Azt figyelik, hogy a baba jól van e.

Bemész, beülsz egy kényelmes fotelba, lábakat fel. hasadra tesznek egy ilyen korong szerű valamit ami figyeli a baba szívhangját, és egy papírra rajzolja azt. Neked meg adnak egy gombot amit nyomkodnod kell ha magzatmozgást észlelsz.

Ha keveset mozog a baba megpiszkálják, hogy produkáljon, érdemes elötte valami cukrosat enni inni, és sokat inni az nst alatt akkor mozgolódnifog a baba.

Ha megvan egy orvos kiértékel. 10-s skálán osztályozza, ha nem túl sók az értékek akkor ránéznek uh-val is, hogy gond van e vagy csak lustika.

A terminushoz közeledve átvált majd ctgre. Az gyakorlatilag ugyan ez csak kapsz még egy korongot a hasadra ami a méhösszehúzódásokat méri, és abból is grafikont rajzol a gép.

Elméletileg az a jó ha a baba szívhangja mozgáskor megemelkedik, méhösszehúzódásnál meg pici esik.

2016. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 12. heti kombinált teszt (Downra, Edwardsra, Pataura szűr) kórházanként más árban mozog. Ha a teljeset magánban csináltatod a (12. het UH-val együtt), akkor kb 30e Ft. Nálunk a kórházban 12e Ft, Czeizel intézettel vannak szerződésben. Védőnőnél érdeklődd meg a körzetesben mennyi, ezt a fizetős vizsgálatot ajánlani szoktám.
2016. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!