Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. hetes vagyok. Nem jutottam...

18. hetes vagyok. Nem jutottam el a védőnőhöz, milyen vizsgálatok várnak rám és ha a jövő hétig sikerül eljutnom az még nem túl késő?

Figyelt kérdés
Munkám miatt teljesen más városban vagyok mint ahová be vagyok jelentve, lehet hogy visszaköltözünk a héten. Félek, hogy mi lesz.
2011. máj. 17. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Genetikai UH van most éppen soron!

De előtte voltál?

2011. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi pánik.

nem kell vissza költöznöd ahhoz, hogy védőnőhöz menj.Oda kell menned ahova szülöd a babát.Én például a XV kerületbe vagyok bejelentve de Dunaharasztiban lakom és oda is kell járnom védőnőhöz.

Ide fogom hazahozni a kis manót ha meg lesz.Viszont gyorsan menj el mert ő ad kis könyvet és azt már minden hova kell vinned.Nekem már lehet lassan be is telik annyi helyen írtak már bele.AFP-n voltál már?

Mert azt meg a 16.betöltött héten csinálják?Első baba?

Úgyhogy szerintem nagyon gyorsan menj el, ráadásul ha nincs meg a kellő bejegyzés a kis könyvedben akkor azt hiszem, hogy még anyaságit sem fogsz kapni, ami azért jól jön mert majdnem 65000 forint.

2011. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az számít, ahol életvitelszerűen élsz, nem az, ami a lakcímkártyádon van, tehát a védőnőt abban a városban kell felkeresned, ahol élsz

ha eddig még nem voltál védőnőnél, akkor kéne mielőbb, mert a kis könyvet ő adja, a doki pecsétei pedig kellenek az anyasági támogatáshoz, mellesleg a terhes könyved tartalmaz majd minden leleteredményt, ha sztk-ba jársz, ott kérni fogják uh-nál is. 18 hetesen genetikai uh van egyébként.

2011. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit takar az anyasági? Arról még nem hallottam.
2011. máj. 17. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ert!

Az szamit,ha 1 helyi nodokis pecsetem van es 2 a vaci korhazbol valo,mert ott voltam genetika UH-n! Ugy tudom 4 kell,igy is szamit a 4?

2011. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen, így is számít
2011. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az egyszeri anyasági támogatás akkor jár, ha legalább 4 db orvosi pecsét van a kis könyvedben, ezzel ugye azt akarják elérni, hogy gondozott legyen a terhességed

2011-ben ennek összege 64125 Ft

ezt szülés után nem sokkal utalják

2011. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Maguktól számlára?:O
2011. máj. 17. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen igényelni kell a munkáltatónál,ha kifizetőhely vagy pedig az OEP-nél vagy a MÁK-nál.Nem tudom pontosan,mert az én munkahelyem kifizetőhely!
2011. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
MÁK-nál:)
2011. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!