Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák mesélnétek a...

Ikres anyukák mesélnétek a terhességről és az első hónapokról a babákkal?

Figyelt kérdés
26. hetes ikerterhes vagyok. Mivel már van egy fiam, érzem a különbségeket, de érdekelne más hogyan élte meg ezt az időszakot. Engem teljessen kikészít lelkileg a sok fekvés, és félek a komplikációktól...
2010. ápr. 13. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség komplikációmentes volt. Szerencsére a 29.hétig mindent megvettünk, a cuccokat kimostam, kivasaltam, így az utolsó 2 hónapban, mikor már mozdulni se bírtam a nagy hasamtól, minden készen állt.

38+5 hétre szültem. Természetes szülésnek indult, de 5 óra vajúdás után a dokim a császár mellett döntött. Fiam 2710g és 52 cm, lányom 2930g és 52 cm méretekkel született.

Szerencsére a szoptatással nem volt gondom, a mai napig szoptatok (10 hónaposak). Az első 5 hónapban éjjel-nappal 2 óránként ettek, utána fokozatosan álltak át a "normális" életmódra.

Nem mondom, hogy egyszerű egyszerre két pici babát ellátni, de csodálatos dolog.

Neked annyiban nehezebb a dolgod, hogy van még egy gyerkőc, akiről gondoskodnod kell. Ha teheted, a terhesség utolsó 2 hónapjára (és az első időszakra) mindenképp kérj meg valakit (szülő, anyós stb.), hogy legyen Veled, mert szó szerint nem fogsz tudni csinálni semmit, még aludni sem...

Ha valamit kihagytam volna, nyugodtan kérdezz!

2010. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha! Én a fiamat is csak 5 hós koráig tudtam szoptatni... Gratulálok! És volt valami extra kényeztetés, amivel helyretetted magad ha már nagyon kivoltál? (Már ha volt ilyen)
2010. ápr. 13. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2 hetes koruk óta nincs segítségem (a férjem csak este ér haza a fürdetésre), nem tudok pihenni. Enyém a gyerkőcök ellátása(reggel 6-kor kelnek, este 20.30-kor fekszenek le), főzés (nekik és nekünk is), mosás, vasalás stb. Igazából fáradt vagyok, de mindezt elfelejtem, ha velük vagyok, de tényleg.

Ha nagyon kivagyok, akkor annyit tudok megtenni, hogy este a lefektetésük után beülök egy kád vízbe és áztatom magam. :) Gondolom, hogy később, ha már nem fogok szoptatni, édesanyám is el fogja tudni vállalni őket estére, akkor jöhet egy mozi, színház is. De ez egyelőre még odébb van...

2010. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már egy 3 évesem.

Nekem problémamentes terhesség volt, dolgoztam vele csaknem végig. Mivel már volt egy gyerek, így sok vennivaló nem volt, nem készültünk különösebben.

Az én gyerekeim mind csudára szülő-pártiak, az eleje volt nehezebb, amíg be nem állt a napi ritmusuk.

Segítségem nem volt, de nem is kell szerintem, te már rutinos anyuka vagy, akinek első gyerekek az ikrek, az biztos pánikban van ilyenkor...

Semmi gond nem volt velük, én hamar rendre szoktattam őket (egyszerre etetés, egyszerre altatás). 3 hónapos koruktól átalusszák az éjszakákat, úgyhogy este 8-kor az összes gyerek ágyban van reggelig. Így mindenre van idő, páromra is és alvásra is simán. Nekem mind nagy alvó, reggel csak kaja és visszafekvés aludni 11-ig, szóval arany életem van :-)

Most 15 hónaposak, 13 hónapig szoptattam őket, az is sokat segít, mivel az a legegyszerűbb, leggyorsabb kaja, nem jár külön gonddal, idővel.

Pedig az elsőt csak 9 hónapig szoptattam, szóval lehet most neked is tovább fog menni a dolog!


Fontos, hogy anagyobbikra nagyon figyelj, ő fogja a legtöbb törődést igényleni, nem akicsik! Nagyon rosszul élik meg,h ogy eddig egyetlen szemünk fényei voltak, hirtelen meg már rájuk se néznek az emberek (nem mi!), mivel mindenkit a kicsiikrek érdekelnek. A rokonságban, utcán. Ez nagyon rossz nekik, szóval a te dolgod külön figyelni rá, küln vele lenni, kettesben sok időt eltölteni! Nekem ez a legfontosabb tanácsom! A kicsik eleinte nem igénylenek különösebb foglalkozást (evés-alvás üzemmód), ekkor kell a naggyal sokat foglalkozni, aztán hónapok múlva, ha a nagy már látja, hogy ugyanúgy szereted, akkor majd a kicsik veszik át a főszerepet az idődben, törődésben, foglalkozásban.

2010. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!