Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babát ha fogamzás...

Megtartsam a babát ha fogamzásgátló mellett nem tervezeten csúszott be?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tabletta szedése mellet lettem terhes. Elvileg 6 hetes terhes vagyok.

Én 23 éves vagyok, a párom 24. Még van másfél évem a főiskolán, a párom pont akkor végez amikor a baba születne. Az orvosom szerint nagyon hátrahajló a méhem. Azt sem tudom hogy ez milyen hátrányt jelent...

Ti megtartanátok a babát?

A szívem az súgja hogy igen, de ha az eszemre hallgatok az azt mondja h nem.

Érzem hogy jó szülők lennénk, csak az anyagiak miatt aggódom. Szeretném befejezni a főiskolát, eddig is a szüleim támogattak, és félek hogy ezek után még inkább rászorulnánk a segítségükre.

Teljesen el vagyok keseredve


2010. ápr. 14. 12:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

a gyógyszer miatt ne aggódj. nekem azt mondta nemrégiben a dokim hogy nem gond ha nem várja ki az ember a 3 hónapot miután abbahagyta a gyógyszert.

amásik kérdés az amit te sem tudsz, hogy valójában tudjátok e vállalni vagy sem. van e segítség anyagilag, hol laktok, be tudod e fejezni utánn a sulidat.


üljetek le, és gondoljátok végig pro és kontra. ám mindenképpen az kell hogy a párod is akarja.


mióta vagytok együtt? biztos a kapcsolat? szüleid tudják hogy terhes vagy?


fel a fejjel.

2010. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Szia,


Az, hogy megfordult ez a kérdés a fejedben hogy megtartsd-e azt jelenti ennek a kisbabának bizony van esélye az életre jövetelre :))


Ha szeretitek egymást pároddal, jól éltek (már úgy értem hogy van hol élni, mit van enni, stb) akkor miért ne? Én is főiskolára járok és nekem is hátra van még fél év, de mikor kiderült a babóca, passzívra tettem magam a suliban és miután megszületett, folytatom. Tanulni lehet később is, pár félév fősuli halasztást nem fogsz megbánni, de egy magzat elpusztítását a fősuli miatt lehet hogy igen.


Szóval fel a fejjel, beszéljétek meg pároddal és remélem a szívetek győz :)

Ja, én 25 éves vagyok és párom is, az anyagi helyzetünk átlagosnak mondható, se túl jó, se túl rossz.

A szüleim segítségére mi is bármikor számíthatunk hiszen tudják hogy egy fiatal induló családnak bizony a mai világban sajnos szükségük van a támogatásra.


Remélem sikerül jó döntést hoznotok, és ha úgy döntötök maradjon a baba akkor ti is boldog kis család lesztek :))

2010. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha hátrahajló a méhed az azt jelenti hogy elég nehezen esel teherbe,tudom most az vagy ,de ki tudja leszel-e még az életben mégegyszer terhes!? A gyógyszer miatt nem kell aggódnód! Ne keseredj el,a döntést neked kell meghoznod ,hiába adunk mi itt tanácsot,ez akkor is a ti döntésetek kell hogy legyen! Mi semmi nélkül kezdtük mikor terhes lettem,nekem azt mondták sose lehet gyermekem,most 3 van:) és nehezebben ,de mindig boldogultunk!!! Sok szerencsét,remélem jól döntesz!:)Ha úgy döntesz megtartod várd örömmel,ha nem hát az nehéz lesz...
2010. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

13.05-ös vagyok, nekem is hátrahajló a méhem, valóban hallottam én is olyat hogy nehezebben lehet teherbe esni, mondjuk ez nálam nem így volt de semmi sem garancia.

A szülést mindenestre nem befolyásolja, csak annyi hogy nálam a baba is kicsit mélyebben, lejjebb lakik :)

2010. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

én az első vagyok. régebben nekem is mondta egy doki hogy hátrahajló a méhem...nekünk 1,5 hónap alatt jött össze a baba! mondjuk mi csak magunkra támaszkodhatunk, a szülők anyagilag nem tudnak besegíteni.


Nem írtad párod mit szólt mindehhez?

2010. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Már mindenki tud róla. A szülők mindkét részről ránk bízták. A párom hát nem is tudom nem is örült de nem is volt kiakadva, mert én először nagyon elszomorodtam, elkeseredtem. Az az igazság hogy nem is tudom h mit szeretne, mert terveztük a babát csak pár évvel későbbre. Emiatt talán úgy érzem hogy ő még nem szeretné.


A hátrahajló méhemről annyit hogy beutalt a megyeszékhelyünkre a kórházba, hogy majd ott megultrahangoznak, mert ő nem látja a hátrahajló méhem miatt.

2010. ápr. 14. 13:24
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is fogamzásgátló szedése mellett estem teherbe,most másfél éves a kislányom:)De én akkor még csak 20 éves voltam és 21 évesen szültem.Én is nagyon sokat gondolkodtam rajta,már az első vizsgálatkor elintézetm a papírokat is,hogy ha esetleg amellett döntünk,hogy ne maradjon meg a baba,a 12. hétig ott ültek a fiókba a papírok,azóta pedig már a szemétben vannak.Én is tanultam,a vizsgákat már az utolsó hónapokban tetem le,de nem bántam meg semmit sem!!!!A párom nagyon örült,ő egy évvel idősebb nálam,de nem bánta egyáltalán,hogy így alakultak a dolgok.
2010. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
ó,előző vagyok,az még elfelejttetem:mi is nagyon aggódtunk az anyagiak miatt,de megoldódott,mivel tanulok,így elég sok a segélyünk is,(lepontozhat akárki,hogy nem segélyből kell felnevelni egy gyereket),(szóval ami jár,az jár...),de minden rendben van,megélünk,és a gyerkőc sem nélkülöz.Ha arra várna mindneki,hogy meglegyen a megfelelő anyagi helyzet,akkor már kihaltunk volna a dinók után...
2010. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

az első vagyok!


mindenképpen a pároddal kell megbeszélni. mert az kell hogy ő is akarja ezt a babát, hogy ne kényszernek vegye! ha viszont amellett döntötök hogy nem tartjátok meg akkor nagy szükségetek lesz egymásra, viszont itt se legyen az hogy a párod rákényszerít egy abortuszra!


a szülők mit mondtak, támogatnak továbbra is titeket? egy baba várása sem kis pénz, de ha adott a családi háttér, az már jó pont.


S te mit éreznél ha a párod azt kérné ne tartsátok meg? úgy értem teljesen egyet tudnál érteni vele, vagy nem mennél bele?

2010. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
És szerintem biztosan örült a párod,de ők ilyenkor jobban aggódnak,mert mégis "ők fogják eltartania családot"
2010. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!