Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség végén már alig...

A terhesség végén már alig van helye a babának? Kényelmetlen neki?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt sose tudjuk meg szerintem! 😂
2016. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ő megolgdja, a víz meg nem összenyomható, az anyának kényelmetlen, amikor a belső szerveit préseli/rúgja a baba.

Egyébként többek között ez is lehet a szülés beindulásának az egyik kiváltója, hogy már nem fér el, bár ezt pontosan senki nem tudja. Annyit tudnak, hogy hormonális változásra indul be, de hogy azt mi idézi elő, azt homály fedi. Lehet h a baba csinál valamit? : )

2016. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2# valahogy így történik. A magzat kezdeményezi a szülés megindulását egy sor komplex endokrin és biokémiai eseménnyel. A magzati hipofízis (agyalapi mirigy) – mellékvese tengely a felelős a szülés megindulásáért. A terhesség vége felé a magzat tömege megközelíti a méh befogadó képességének határait. Valószínű, hogy ennek eredményeként a magzat „stresszbe esik”. Ez a stressz indítja a magzati hipofízisből az adrenokortikotrop hormon (ACTH) kibocsátását, mely a magzat mellékvesekérgében kortikoidok termelését váltja ki. A fetális kortikoidok szintjének megemelkedése drámai változásokat okoz az anya endokrin állapotában.
2016. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:((( szegényke
2016. júl. 2. 16:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3as! Én is az agyalapi mirigy által termelt hormont tudtam, mint "kiváltó okot".

Viszont a szülés sokszor kisebb méretű babáknál is beindul, szóval ez csak egy lehetséges ok, amit leírsz, minden esetre érdekes, köszi!

2016. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!