Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikre figyeljek oda, hogy...

Mikre figyeljek oda, hogy sikeres legyen a terhességem?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva még kicsit vártunk volna a babával, hogy ürüljön a szervezetemből a fogamzásgátló, de az első baki során úgy nez ki becsúszott a baba. Május elején hagytam abba a gyógyszert, június 19-en együtt voltunk a férjemmel, de elfelejtettük hogy már nem vagyok védett, így nem vedekeztunk (7 éves rutin) A mai eredmény alapján terhes lettem attól az egy alkalomtol. Meg csak holnap lesz a nem várt első napja, de már 5 napja félreérthetetlen tüneteim vannak (nem kívánok bizonyos ételeket, puffadas, hányinger, megnőtt mellek), ezért is teszteltem. Váratlanul ért a pozitív eredmény, de úgy döntöttünk hogy ha előbb akar jönni, jöjjön. Viszont nagyon rakattantam a témára. Olvastam hogy iszonyatosan nagy számban vetélnek el az első hetekben a nők. Es most nagyon félek. Nem akarom elveszíteni, azt kívánom bár ne lett volna jele, ne tudtam volna hogy terhes vagyok, mert akkor talán észre se veszem a vetélést. Most viszont tartok tőle hogy nem fog megmaradni a baba. Vettem már Elevitet, mától elkezdem szedni. Vettem sok gyümölcsöt. Most nyáron ráérek pihenni, tehát pihenek is. Mit lehet meg tenni hogy megakadályozzam a vetélést?

Bocsánat a hosszú monológért, de nekem ez meg teljesen új.


2016. júl. 4. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért menne el? Nem kell rémtörténeteket olvasgatni. Nem lesz semmi baj! Egyél,igyál, lazíts! Sok boldogságot. 22hkm.
2016. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rémtörténetek, orvosi tények hogy a korai terhességek legalább 30%a vetelessel végződik sajnos. Ezt általában az anyák észre se veszik mert ekkor meg nem tudjak hogy terhesek. De sajnos en mar most is tudom. Es ezért felek.
2016. júl. 4. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De te nem ebbe a körbe fogsz tartozni, hanem azok közé akikkel nem lesz semmi gond. :)
2016. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egészséges vagy, odafigyelsz magadra, változatosan érkezel, akkor nem lehet baj. :) Igen, ez magas százalék, de miért pont te kerülnél bele ebbe a 25%-ba? Én megértem az aggodalmad, én is parázós vagyok, de tulajdonképpen arra gondolok, hogy ha az orvos azt mondta, hogy minden rendben és rendesen növekszik, van szívhang, akkor nem lehet baj :) élvezd a babavárást!

Ja és tabi abbahagyása után nagy esély van az ikrekre, szóval hajrá :)))

2016. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En folaavat szedtem vagyis a gravidat a pozi teszt után leváltották a nagyobb dózisú femibion 800ra. A level elfogyasztsa utan vissza gravidara. En ugyanilyen voltam. Foleg h semmi tünetem nem volt ugy mentem vissza a 7hetes uh-ra h tuti azt fogja mondani a doki h sajna mar nincs ott annyira semmit nem éreztem 😊 Perszeott volt es akkor hallottam először a kis szívét:) Azóta ugy állok neki h mindent megteszek h rend legyen odabent, uh minden rendben is van. Ha nem lenne, hidd el éreznéd! Boldog babavárást;) Gratulálok!
2016. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor,hogy pozitív tortenetet is olvass,ismerek olyat,akinek 4 terhessege volt,4 egeszseges gyermeke van. nekem ez a 3. Terhessegem,mindegyik elsore osszejott,soha semmi baj nem volt es meg sorolhatnam. abban csak bízni tudok,hogy mar nem is lesz gond..(21 hetes vagyok) de ezzel az eletben is így van az embr,barmi megtortenhet
2016. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok biztató szót, nagyon aranyosak vagytok :) csak annyira friss még a dolog... Remelem en is a szerencsés 70%ba fogok tartozni, mert 27 évesen mar ideje lenne. Az ikerterhességel meg ne ijesztgessetek! Ezt meg nem is olvastam hogy nagyobb rá az esély. Nekem untig elég egyszerre egy baba! :)
2016. júl. 4. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!