Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megijedt a párom a gyerekválla...

Megijedt a párom a gyerekvállalástól, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már vagy fél éve téma nálunk ez az egész, mivel valójában már semmi akadálya nem lenne. Talán annyi, hogy picit tartunk tőle mindketten (a vele járó változástól és felelősségtől), és ezért nem mondtuk még ki azt, hogy na akkor "most". Párom korábban már azt is mondta, szóljak, ha úgy érzem, hogy készen állok rá. Amikor pár hónapja tesztet kellett csinálnunk, ő akkor se volt ideges, inkább csak szimplán kíváncsi. Amint mondta is, akadálya nincs, részéről innentől már jöhet, akkor ugyan min idegeskedjen. Szóval ő valahogy így állt hozzá már eddig is. 33 évesen azt hiszem érzi, hogy itt lenne az ideje. És igazából tettünk is érte az utóbbi időben, "hátha" becsúszik. De nem... És hát az utóbbi hetekben már egyáltalán nem is védekezünk. Először még néha-néha megkérdezte, hogy akkor mi legyen, elmehet-e bennem. Az utóbbi időben már azt se. Sőt, ő volt az, aki 3 napja még arról győzködött, hogy kipróbálhatnám azt a barátcserje kapszulát (én mondtam neki, hogy van ilyen), hogy biztos rendben legyenek a hormonjaim, mert sanszos, hogy azért is nem csúszott be eddig. Viszont 1 hete szinte napi szinten együtt vagyunk, és hát tegnap este talált mondani egy olyat, hogy azért vigyázhatnánk jobban is. Persze ezen kiakadtam, szerintem jogosan. Mondta is később, hogy beszéljük meg mi bánt. Tudta, hogy mi az. Rögtön mondta is, hogy nem komolyan gondolta, meg a fáradság beszélt belőle. Aztán ma reggel én hoztam fel a témát. Jajj, nem úgy gondolta, tényleg ne haragudjak. Én úgy gondolom, egyszerűen csak hirtelen megijedt ettől az egésztől. Talán komolyan belegondolt, hogy ha ilyen sűrűn együtt vagyunk, most aztán tuti összejön. Eddig csak annyira foglalkozott vele, hogy kérdezte, hogy na megjött vagy nem? Mindenesetre aggaszt ez az egész. Most mit csináljak? Mondjam neki, hogy akkor innentől védekezünk és kész? Vagy bízzam rá a döntést? Esetleg adjak neki időt? Mi lenne a helyes ebben az esetben?
2016. júl. 4. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó, hogy egy elejtett szón mennyit tudtok lovagolni...
2016. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ne rágódj - ilyenek vagyunk mi emberek, a felelősség súlyától félünk. Az anyák is mikor megtudják, hogy baba lesz, meglehetősen ambivalens érzésekkel küszködnek -félnek is, akarják is ,nem is. Hagyd békén, nem kell problémázni. majd jön a kicsi, mikor akar hozzátok jönni. Különben is a gólya hozza.
2016. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Istenem,két perc az életemből,amíg átrágtam magan ezen a sok baromságon,amit összehordtál!

De most már azért is leírom,mi jutott eszembe!

Szóval kaptál egy kis beszólást/elszólást és már megy a hiszti!

Feltételezem felnőttek vagytok mindketten. Tudjátok,hogyan készül a gyerek? Ha a párod is tudja,mégis telever,akkor talán nem kéne minden kis szrból problémát gyártani,mert lesz még elég problémátok!

2016. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából azért is tettem fel a kérdést, mert nem tudom, ez még belefér, vagy ez arról árulkodik, hogy ő inkább kihátrálna. Azért tényleg lassan másfél hónapja nem is védekezünk, most meg szól, hogy azért innentől védekezhetnénk is.
2016. júl. 4. 15:01
 5/16 anonim ***** válasza:
Az emberek tobbsege Soha nem all keszen. Erre nemis lehet felkeszulni. De ha jo a kapcsolatotok es kibirná a kezdeti nehezsegeket. Es segitene mindig mindenben o is, akkor hajra.
2016. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mit írunk? Te már úgyis elkönyvelted magadban, hogy a párod kihátrált, nincs felkészülve, de majd Te, az anyatigris megváltoztatod, betöröd ezt a szilaj csődört.
2016. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor dolgozó apukaként hazaértem, éppen akkor volt a pocakfájós óra, öttől hatig keservesen sírt, én pedig fel-alá járkáltam vele, ringattam, de nem segített. Aztán hat órakor, óraütésre hirtelen elaludt.

Még átfordulni sem tudott, de a hordozóban már annyira eltalálta a ritmusra rugdosást, hogy ki tudott volna borulni belőle, behintáztatta a hordozót, egy pillanatra sem vehetted le róla a szemedet, mert mindig valami zsiványságon törte a fejét.

Ez később is megmaradt. Hiába olvastad a szakirodalmat, erre nem lehet felkészülni. A Dr. Spock-ban sincs szó a lefolyóba gyömöszölt maciról, vagy a zongorába hintett rizsről :-)

2016. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából csak megerősítést vártam. Hogy tényleg csak attól ijedt meg, hogy komolyabban belegondolt, de nem is foglalkozzak ezzel. Igazából 7 éve vagyunk együtt, mindketten 30-asok, tudja is, hogy én már vágyom rá. Ő meg pont az a fajta férfi, aki még 30 évesen azt mondta, neki ugyan nem kell gyerek. Eltelik pár év és már látom, hogy egyre inkább hajlik rá. Elkezdünk már nem is védekezni, aminek én borzasztóan örülök, hiszen titkon már réges-régen erre vártam. Aztán egyszer csak azt mondja, innentől azért védekezhetnénk is. Persze, hogy egy világ dől össze bennem és nem tudom hova rakni a dolgot...
2016. júl. 4. 16:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts, a világ szép, tele van csodával, a szerelmes együttlét a legnagyobb csoda, nem kell túlaggódni. Hallgasd, ez milyen szép:

https://www.youtube.com/watch?v=KmzFDEu2RoA

2016. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen, tényleg gyönyörű ez a szám.
2016. júl. 4. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!