Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki szétszakad természete...

Mindenki szétszakad természetes szülésnél, és mindenkit összevarrnak?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi szakad szét konkrétan,mettől meddig?
2016. júl. 7. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki és nem szétszakad. A gát repedhet meg. De ha látják, hogy szűk, akkor vágnak és nem szakad. Azt természetesen összevarrják szülés után.
2016. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki. Altalaban egyebkent vagni szoktak, ha kell (sok orvos akkor is, ha nem kell, rutinbeavatkozas).

En ket gyereket szultem huvelyi uton es nem vagtak, nem repedtem, gatvedelemmel szultem.

2016. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hanyatt fekve nagyobb az esélye a repedésnek, de sokszor nem lehet választani testhelyzetet.
2016. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Több minden szakadhat/repedhet, a méhszáj és a gát (hüvelybemenet) is. Ezt szokták megakadályozni gátmetszéssel vagy gátvédelemmel. A gátmetszésnél az orvos csinál egy megfelelő hosszúságú vágást, hogy irányított seb legyen, ne össze-vissza szakadjon a gát. A gátvédelmet a szülésznő csinálja, ezt ritkán alkalmazzák első szülésnél.

A szülés végén akár gátmetszés seb van, akár repedés, azt az orvos összevarrja.

Három természetes szülésem volt, az első gátmetszéssel, a másik kettő gátvédelemmel, ebből az egyiknél lett egy pici repedésem. A személyes tapasztalatom egyébként az volt, hogy nekem sokkal nehezebb volt a gátvédelmes szülés, mint a gátmetszéses.

2016. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
első 37000volt, gátvédelemmel pici repedés kívül,nem kellett vágni. nem törvényszerű,hogy fogsz repedni. a gátmasszázs a megfeleleő olajjal hasznos a utolsó hónapban,könnyebben tágul majd az a terület szüléskor
2016. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első babám hozzám képest nagy volt,nehezen tágultam,így hiába volt gátmetszés,belül is kellett varrni,a méhszájamat is...Most a másodikat várom,más az orvosom és ő mondta,hogyha már nem akarunk több babát,akkor meg kéne plasztikázni a méhszájamat :-(
2016. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem szakadtam szét,hanem vágtak,mint majdnem mindenkit.Irtózatos különbség van a kettő között,aki szakad az sokszor megszívja vele.A vágást nem éreztem,a varrás kissé kellemetlen volt,és van egy kb. 2 cm csík a gátmetszés helye,de semmi probléma nem volt vele.
2016. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!

Még annyit szeretnék kérdezni,h egy gátmetszés után nem lehet bele hülyülni a fájdalomba ha az ember wcre megy? :/ mivan ha szétreped a varrat? :S

2016. júl. 7. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Abban a korhazban, ahol en szultem, nem vagnak. 4.2 kilos babat szultem es szakadtam picit. Baromira fajt a varras. Utana viszont nem volt problema, minimalisan fajt csak. Pisiles egyaltalan nem okozott gondot, viszont a nagy dolog az nagyon rossz volt. Napokig nem mertem elmenni, addig vartam mig mar nagyon nagyon kellett. Utana kesobb ezzel se volt baj
2016. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt a varrat,és a wc-nél sem volt gond.Azért azt jól összevarrják nem reped csak úgy szét.
2016. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!