Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes szülésnek indult...

Természetes szülésnek indult de császár lett a vége. Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

2016. márc. 15. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Én ezt nem értem......Nem mondta el az orvos? Kicsit több info kellene.
2016. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek az, hogy a rövid köldökzsinór - ami ráadásul rátekeredett a nyakára - állandóan visszahúzta.
2016. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az elsőnél fájásgyengeség volt az oka, vagyis nem tágultam 20 óra után sem.

A másodiknál megpróbáltuk volna újra természetes úton, bár akkor én már féltem, hogy megismétlődik. Ott sürgősségi lett lepényleválás miatt. Mindkét esetben egyértelmű indikáció volt.

2016. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Természetesnek indult, 11 óra vajúdás után sürgősségi császár lett a vége. A pici pofival legelé feküdt, a köldökzsinor rá volt tekeredve a nyakára. Rugózó mozgást éreztem a hasamba, mintha jött volna lejjebb csak nem bírt.
2016. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ingadozó vèrnyomád miatt. Magzatvíz elfolyt, vajúdtam mèg 4 órát, de nem lett a jó a vèrnyomásom továbbra se ès azt mondta a doki nem is tágultam megfelelörn.
2016. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elsonel toxemiam volt,es hiaba tagultam ki teljesen a tolo fajasoknal esett a baba szivhangja es mint a mutoben kiderult a zsinor volt rajt(nem is egyszer) es nem engedte lejjebb.

Masodiknal hiaba vartunk ( +8 napot) a Fiam egyszeruen tojt a nagyvilagra.inditott szules lett,hiaba dolt az oxi belem nem volt beilleszkedve igy csaszar lett.

2016. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Gyors vajúdás, elhúzódó kitolás.

Már én is éreztem a kezemmel a buksija tetejét, a hosszú haját.

Magas egyenes állásban volt a picúr, folyamatosan eltűnt hosszabb időre a szívhang. Mint írtam, elhúzódott a kitolás, így gyorsan riasztották az aneszteziológiát, sürgős császár altatásban.


A végén kiderült, hogy rendkívül rövid, kb arasznyi köldökzsinór tartozott a gyermekhez.

Utólag legalább tudom, hogy miért nem ficergett a pocakomban sokat. Okos gyerek :D


A köldökzsinór hossza miatt az orvos azt mondta, hogy semmiképp nem tudtam volna biztonságosan megszülni.

Én elfogadtam ezt, békében vagyok a szülésemmel :)

2016. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7es vagyok. Még annyit, hogy toxémiával (ami leginkább magas vérnyomásban nyilvánult meg) már 4 hetet kórházban töltöttem előtte. Indították a szülést, mecóniumos magzatvíz volt... azt gondolom, a magyar viszonyok ismeretében abszolút pozitív, hogy legalább az esélyt megkaptam, hogy megszülhessem.

Mindent megtettem, az orvosok is sokat segítettek. Komolyan így gondolom. Hálás vagyok nekik, mindegyiknek, aki ott volt (voltak páran)

2016. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7.es Az ulrahangon nem látták hogy ilyen rövid a köldökzsinór?
2016. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

bennem is felmerült, de az uh nem tud akkora képet befogni, azért az az arasz is szűk 20 cm. ráadásul lényegében folyamatos mozgásban van.


gondolj bele, végefelé a gyerkőc feje pont kényelmesen ráfér a képre, befogható, lemérhető... és mondjuk az olyan 9 körüli bpd-t jelent. szóval a befogott kép csak kicsivel nagyob.

egy kacsaringózó köldökzsinórt nincs lehetőség végigkövetve lemérni.

2016. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!