Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti 'menstruáció'?

Terhesség alatti 'menstruáció'?

Figyelt kérdés
Ha valaki terhes,és terhessêg alatt 'meg jön neki' úgymond,akkor a időben jön meg,vagy 2 héttel később is megtörténhet?
2016. júl. 7. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NINCS terhesség alatt menstruáció.

Menstruáció esetén a női szervezetben a progeszteron szint hirtelen leesik, ennek hatására leválik a méhnyálkahártya és megjön.

A terhességet a progeszteron tartja fent. Ha vérzés van terhesség mellett, akkor magyarán esett a progeszteronszint, és levált a méhnyálkahártya (nyilván lehet más ok is a vérzésre, ami szintén rendellenes, de a fenti példa a leggyakoribb) egy része, ami vérzést okoz.

A két folyamat ellentétes, a terhességhez ép nyálkahártya kell, tehát nem lehet vérzés normál terhesség esetén. Ha ilyen történik, azonnal orvoshoz kell fordulni.

2016. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nincs menstruáció. Terhesség alatt valamilyen okból jelentkező vérzés van. Ez a vérzés az ok függvényében lehet minimális barna "maszat", de nagy mennyiségű élénk piros vérzés is, lehet pecsételő, tarthat egy vagy több napig. De ez nem menstruáció még akkor sem ha ciklikusan jelentkezik.
2016. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Én pozitív teszt után kezdtem el vérezni (barnázni) szóval 4 hetesen, utána pedig 8 hetesen, amikor a menstruáció esedékes lett volna. A szervezet néha emlékszik a ciklusra. :) 20hkm
2016. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, dehogy emlékszik. Hormonok hatására történnek dolgok.

4 hetesen azért véreztél, mert kevés volt a progid, de szerencsére nem lett baj. 8 hetesen pedig azért, mert kb. akkor kezdi átvenni a méhlepény a sárgatest szerepét, és a sárgatest szép lassan elsorvad. Ekkor van egy időszak, amikor a sárgatest már nem termel annyi hormont, a méhlepény pedig még nem termel eleget. A vetélések is sokszor történnek ebben az időben. Nálad jól alakult a vége, hála az égnek.


Bocsánat, de a falnak megyek ettől, hogy sokan ilyen tévhitben vannak a mai napig.

2016. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kb. a 10-11-ik hétben vagyok és vérzek. Az orvos szerint ez előfordul, nem kell a legrosszabbra gondolni. Holnap megyek uh-ra.
2016. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!