Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhesen zárt méhszáj...

32 hetes terhesen zárt méhszáj, de megrövidült méhnyak (cervix 2000) mennyire rossz?

Figyelt kérdés
Két hete,30 hetesen még c3000 volt.Múlt héten rózsaszín nyálkás folyást tapasztaltam.A dokim eltiltott a szextől,feküdnöm kell.Azt mondta,a 36. hétig jó lenne kihúzni.Ennyire gáz a helyzet?Más is járt már így ebben a terhességi korban?
2016. júl. 10. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenlore csak megfigyelni akarjak, hogy megall-e a folyamat. Onmagaban ez nem roasz mehszajertek, akkor rossz, ha ez a tendencia folytatodik.

Nekem a mehszajamat elsoszor 20. Het korul neztek a masodik babaval, akkor 2100-as volt, de nem izgultunk tulsagosan, mert az orvos azt mondta, hogy tobbedik terhessegnel huvelyi szules utan ez mar nem meglepo.

Nekem sokat kemenyedett is a hasam, nagy adagban szedtem a magneziumot, de nem kellett fekudnom, normalisan eltem. Ha tobbet kemenyedtem, akkor pihentem.

35 hetesen mar ket ujjnyira nyilt es rovidult is (nem emlekszem pontosan), a magneziumot en 38 hetes korig szedhettem, mert koltoztunk is es elhuzodott a dolog. Nem akartam korabban szulni igy.

Vegul a kiiras elott 3 nappal inditotta a doki a szulest, mert addigra 3 ujjnyira nyiltam es mar nem igazan akart hazaengedni a korhazbol. Teny, hogy nem lett egy hosszu szules (2 ora), de latod, hogy igy sem indult be addig magatol.

Szerintem az esetedben a pecsetelo verzes indokolhatja meg azt, hogy bent tartanak, de szerintem ha nem nyilik a mehszajad, akkor hazaengednek majd.

Egyebkent a 2000-es annyit jelent, hogy a mehszaajd zart, a mehnyak rovidult kicsit.

2016. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek a 20. hét környékén rövidült meg a méhnyaka. Táppénzre küldték, de nem ítélték fekvésre, csak sok pihenést javasoltak neki. A kiírt időpont előtt pár nappal szült.
2016. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,kímélem magam továbbra is és majd 2 hét múlva kiderül,megállt-e a folyamat.
2016. júl. 10. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem sokat jelent. Igaz nekem valamivel később rövidült meg, 30 hetesen még C3000 volt, 34 hetesen C2000, 36 hetesen C2111, 39 hetesen még mindig C2111. Majd 39+5 hetesen szültem. Szóval hetek maradtak a rövidülés után még és 3 hétig nyílt méhszájjal sem volt változás.
2016. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja egyébként 37 hetes koromig pihentem én is, utána már nem kellett.
2016. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök hogy végül jól alakult nektek és nem lett koraszülésetek.Azért bízom benne,hogy nem fogok kinyílni idő előtt.34 hetesen megyek legközelebb orvoshoz.
2016. júl. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!