Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat zsibbadnak a kezeim....

Sokat zsibbadnak a kezeim. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok és az utobbi pár napban nagyon sokat zsibbad mind a két kezem. Néha alig tudok fogni. Volt,vagy van valakinek hasonló?Hogyan lehet segíteni rajta?

2016. júl. 12. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok, már aludni sem tudok a zsibbadás miatt, reggel a kis csészémet nem tudom egy kézzel fölemelni, ki van párnázva mindkét kézfejem. Ez kb 2 hete kezdődött. Volt az első terhességem végén is ilyen, csak nem ennyire durván. Megszültem és elmúlt, szerintem ne nagyon várj javulást addig! ☺ Próbáljuk meg azért élvezni ezt a néhány hetet, még ha egyre nehezebb is! 😉
2016. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lábam zsibbad éjszaka. Fel kell kellnem, javul, csak épp nem alszok.


Valamit nyom, nekem a magnezium erre nem segit, pedig csak ezt javasoljak.

2016. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is zsibbad. Első terhességnél úgy a 28-30. héttől, most meg már jóval előbb, vagy 20 hetes kortól.


Az a neve, hogy alagút szindróma (vagy carpal tunner szindróma), keressetek rá. Nem lehet vele tenni semmit, túl kell élni. Szülés után elmúlik többnyire.

2016. júl. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is zsibbadt! Eseteleg nem vizesedsz? Azt mondjak a dokik, hogy a szovetek kozotti folyadek nyomja az idegeket es az okoz zsibbadast! Sajnos nekem szules utan mult el, szinte 1-2 nap alatt!!

Hat fogni, irni nem tudtam mar az utobbi idoben!:(

Tenyleg a szules hozta a megvaltast.

2016. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 hete reggelente nagyon érzékenyek az ujjízületeim és a csuklóm, nem kifejezett zsibbadás, de olyan enyhén érzéketlenek a kezeim, és bizonyos fogó mozdulatoknál érzékenyek, pedig kívülről nem látom vizesnek. Két lánytestvérem van, mindkettőnél előfordult ez a harmadik harmadban. 32 hkm
2016. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34 hettol kb nekem is elmezdodott, de ahogy megszultem elmult. Teljesen normalis :) ne aggodj ;)
2016. júl. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint nem lehet ellene tenni semmit.😑 4-es válaszoló,nem nagyon vizesedek egyenlőre. Csak ez a zsibbadás.Nagyon rossz,ráadásul esténként a lábaimban is valami fura,zavaró érzés van,amitől alig tudok elaludni.😐
2016. júl. 13. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!