Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi vitaminra van szüksége...

Mennyi vitaminra van szüksége egy várandós nőnek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 3 hetes kismam.Ma vettem kismama vitamint,viszont van othon B komplex kapszulánk.azt olvastam hogy a B vitaminok nagyon fontosak.Vehetek be napi 1 szem B komplexet a kismama vitamin mellé annak elenére hogy abban is van?Túl lehet adagólni?
2010. ápr. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden vitamint túl lehet adagolni, inkább csak a kismamavitamint szedd, és kérdezz rá a dokira, javasolja-e a másikat is.

Jó babavárást!

ҝ

2010. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most látom!Kálcium nincs a kismama vitaminban.mit ajánlotok?Vegyek estleg kálcium pezsgőtablettát?
2010. ápr. 15. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Folsavat vegyél!!! Napi 3 g (1 szem) 1000 Ft-ba kerül 50 szem! A orvos azt mondta ezt nem tudom túladagolni, a felesleget kipisilem! A védőnő az monda, hogy fogyaszthatok plusz kálciumot pezsgőabletta formájában! A B komplexed szerintem ne szedd! Én eleviet szedek! Jó babavárást!
2010. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok: 3 mg :)
2010. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A B-vitamin vízben oldódik, így csak annyit használ belőle fel a szervezet, amennyire szüksége van, a többi a vizelettel kiürül. Így nem is lehet túladagolni. Kalciumot pezsgőtabletta formájában is szedhetsz.
2010. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A folsavat is csak normális adagban szedd, nem kell túlzásba vinni, mert bár igaz, hogy kiürül, de a szervezet jó folsav-ellátottsága elfedheti a B12-vitamin hiányában kialakuló tüneteket. Úgyhogy felesleges túlzásba vinni a vitaminokat, a terhesvitaminban pont annyi van mindenből, amennyi szükséges.

Érdekességként: a B6 vitamin is vízben oldódó vitamin, mégis, ha túl sokat viszel be a szervezetbe, akkor ideggyógyászati rendellenességeket okozhat, illetve túladagolásnak esetleges tünetei az éjszakai nyugtalanság és az élénk álmok.

[link]

2010. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!