Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák: mennyit isztok naponta?

Kismamák: mennyit isztok naponta?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy mennyire fontos a víz a kismamáknak. Én terhesség előtt is rossz ivó voltam, csak akkor ittam, ha megszomjaztam. Próbáltam az ilyen "kimérek két liter vizet és azt ma megiszom"-dolgot, de nem vált be.


Most hogy babát várok próbálok többet inni, de szerintem még mindig kevés. Ti mennyit isztok naponta? Ha nem kell a víz már, hogy kínozzátok mégis le? :) Jó praktikák?


2016. júl. 15. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

4 liter is simán lecsúszott terhesen. Főleg a végén, a 40 fokban. Kellett is, mert vizesedtem, trombózisgyanúm is volt.

Nem terhesen kb. ha fél litert ittam.

2016. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én napi minimum 3 litert iszok (ez minden nap fél liter zöld tea, min. 2 liter víz, de van hogy több, fél liter tej), plusz még mellé a leves, gyümölcsök (dinnye). Reggel-du. egy bögre 3in1 kv, néha 3-4 dl gyümölcslé, ha van itthon.

Nem kínzom le, ha nem kell víz, iszok mást, ami jólesik.

2016. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi 2,5-3 l.

Ébredés után egy pohár víz lecsúszik. Főétkezések mellé szintén 1-1 pohár. Ezzel 1 liter meg is van. A maradékot pedig napközben elkortyolom a nasik mellé meg magában.

Ha nagyon nem csúszik a víz, akkor egy kancsóba kifacsarom 1 citrom levét és felöntöm vízzel. Az tuti hamar elfogy nálam.

15 hetes kismama

2016. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én mindigis rengeteget ittam. Főleg így nyáron. Viszont mióta babát várok , az a 2liter is nehezen megy. Ha pedig magamra eröltetem, rosszul vagyok, fáj a hasam és hányingerem lesz.
2016. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-2,5 litert iszom átlagosan naponta és nekem jól is esik. Én gyakran iszom kicsiket. Ásványvizet magam mellett tartom a szobában és ha édesek kívánom az meg kint van a konyhában a hűtőben. Abból kevesebbet iszok, ásványvízből másfél litert megiszok minden nap.


14+5 hkm

2016. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2,5liter viz, tej 3-6dl gyumolcslé 2-4dl...


Semmit nem kívánok enni...fozni is csak max másodikat csinálok. ...


12hkm

2016. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy átlagos nap megiszok 4 litert, melegben 5-öt,6-ot is akár. De nekem ez terhesség előtt is így volt. Hogy mi a megoldás??? Tömöm magamba ha kell, ha nem!!!
2016. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!