Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka az üres...

Mi lehet az oka az üres petezsáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki nem-e tud olyan oldalt, ahol utánna tudok nézni, hogy mi lehet az üres petezsák oka? A múlt héten volt missed ab. műtétem emiatt. Nálam nem felszívódás volt a gond, hanem az, hogy már elejétől fogva még csak szikhólyag sem alakult ki. Amúgy első terhességem volt, első próbálkozás. Én 28 vagyok, a párom 37 lesz. A dokim azt mondta, hogy nem kell semmilyen vizsgálatot csinálni, mert azt csak a 2. "ilyen" után szokták. Na én nem szeretném még 1x ezt átélni. Ha valakinek volt már ilyenben része, leírná? Előre is köszönöm!


2008. szept. 29. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nagyon sajnálom ami veled történt! Átérzem a helyzeted, hiszen nekem is volt missed.ab-m. 9 hetesen csak petezsákot láttak, visszarendeltek 2 hét múlva, mert azt gondolták, el vagyok számolva, és valójában csak 6 hetes vagyok. Visszamentem, hát akkor is csak petezsák volt, azt írták a papírra: életjelenség ill. embriócsomó nem látható. Akkor egy világ omlott össze bennem. Másnap reggel be is kellett feküdnöm a kórházba. Este felrakták a tágítót, reggel megcsinálták a méhtisztítást(karácsonykor). Nagyon el voltam keseredve, hiába kérdezgettem a dokit, miért történt, csak annyit tudott mondani, erre nincs magyarázat. Lehetett genetikai oka, lehet hogy beteg lett volna. Kérdeztem, hogy mennyi az eséje, hogy a következővel is ez lesz, azt válaszolta, egymás után nagyon ritka. Eltelt egy év, újra próbálkoztunk. Rettegve mentem uh-ra, és amikor 7 hetesen meghallottam a szívhangját, elsírtam magam. Most 33 hetes kismama vagyok.
2008. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnálom ami történt.

Tudom mit érzel, és ez az aggódás addig nem is fog elmúlni (tapasztalat), amíg a következő terhesség rendben le nem zajlik.

Nekem 13 hónappal ezelőtt volt a műtétem, üres petezsákot állapítottak meg 6-7 hetes terhességnek megfelelőt, amikor 11 hetesnek kellett volna lenni.

A műtét után sürgősséggel hívtak vissza, méhen kívüli terhesség gyanaúja miatt (nem az volt), mivel mire kitisztítottak, már teljesen felszívódott. A doki ezek után csak annyit tudott mondani, hogy valószínű, hogy beteg lett volna, és ez így jobb.

6 hónappal később mentem megint vissza terhesség gyanújával (+ teszt után), és a doki semmi egyéb vizsgálatot nem rendelt el, azaz nem látta nagy esélyét, hogy mégegyszer megtörténhet. Annyi volt egyedül, hogy többször visszahívott ultrahangra és mindig nyugtatgatott, + képet adott ajándékba, hogy minden rendben van. Bár én addig majd plafonra másztam az idegességtől, amíg meg nem mozdult, és napi szinten nem ficánkolt, pedig addigra már 5 UH-n voltam túl.

Ebből és a többi ilyen tapasztalatból azt szűröm ki, hogy ez a természetes szelekció az egészséges és a nagyon beteg babák között. Amennyiben ténylegesen többször megtörténik, akkor viszont kivizsgálást igényel az anya, mert lehet hogy ott van a baj az ő szervezetében.

Tudom, hogy ez most nem vígasztal, de próbálj meg előre nézni, és várni az egészséges kis jövevényre. Ha minden rendben, nem kell sok idő, és veled lesz már.

36 hetes kismama

2008. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szörnyen sajnálom ami veled történt. Tavaly áprilisban több hónapnyi sikertelen próbálkozás után sajnos spontán vetéléssel elveszítettem a 8 hetes embriómat, majd augusztusban ismét teherbe estem. A doki azonnal Utrogestant javasolt, ami sárgatest hormont tartalmaz (az esetek nagy számában ennek hiánya okozza a vetélést), de sajnos hiába kezeltek a petezsák üres volt mint nálad, és befejező műtétre volt szükség 9 hetes terhesen. Az orvosomat megkértem hogy mivel már 2 szörnyűségen átestem, kérnék egy átfogó vizsgálatot hogy mi lehet az oka. Több vérvételen átestem, nézték a páromat is, és semmi okát nem látták hogy miért történt. Sajnos itt valóban a természet szörnyű szelektálásáról lehetett szó, mert biztos betegek lettek volna. 2 évnyi sikertelen próbálkozás után idén áprilisban ismét állapotos lettem, és jelenleg már 25 hetes kismama! Rettegve, sírva mentem az első a második és talán még a 3. UH-os vizsgálatra is, egészen addig amíg az én kis Ádám babám meg nem mozdult. Azóta én vagyok a világ legboldogabb nője, hogy mégis sikerült, és minden egyes mozgásánál sírni tudnék a boldogságtól. Ő a mi kis Csodánk!

Szóval azt tudom mondani, hogy akár milyen nehéz is nincs rá magyarázat, a szövettan sem mutat az esetek legnagyobb százalékában semmit. Fel a fejjel, leszel te még nagyon boldog! Próbáld lefoglalni magad valamivel, hogy ne ezen járjon az agyad, és 3 hónap múlva újra próbálkozhattok.

Minden jót!

2008. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen mindhármótoknak a biztató szavakat, nagyon jól estek. Jó hallani, hogy mindenkinek van "új" pocaklakója. Kívánom, hogy miden rendben legyen! Az első válaszolót csodálom, hogy neked este raktál fel a tágítót, hogy bírtad ki?! Nekem reggel 9-kor, és a műtét 11:50-kor volt, de már iszonyúan szenvedtem, írtóra fájt! A 3. válaszolónak üzemen, hogy nekünk is az Ádám név a befutó, ha lesz egyszer egy kisfiúnk, nagy valószínűséggel így fogják hívni. Még 1x köszönöm lányok, most csupa pozitív gondolattal töltődtem fel!
2008. szept. 29. 11:29
 5/7 anonim válasza:
Velem is ez történt nekem a következőket mondta a doki:Genetika, de véletlen baleset, új mutáció, melynek ismétlődési kockázata rendkívül csekély. A lényege, hogy a baba szervezetében kromoszóma-mutáció következett be nagyon korai stádiumban, amikor a magzat, a köldökzsinór és a lepény elkülönülése történik. Ilyenkor méhkaparás javasolt, mert a bent maradt szövetek fertőzés forrásai lehetnek.Nem szabad elkeseredni a következő sikerülni fog!
2008. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént 11 hetes voltam. Majd holnap műtenek. Reggel fél nyolcra kell menjek. Utána fogalmam sincs mi lesz nekem ez az első. 18 éves vagyok. Nálam is üres petezsákot láttak. Csak azt nem értem ilyenkor hova tűnik a magzat?
2009. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt fel van sorolva mitől lehet üres petezsák: [link]
2013. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!