Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Édesanyák, Kismamák,...

Kedves Édesanyák, Kismamák, leendő Kismamák! Mennyit vártatok a fogamzásgátló szedése után, hogy teherbe tudjatok esni? Szabálytalan ciklus esetén mennyit várjak, hogy felkeressek egy endokrinológust vagy nődokit?

Figyelt kérdés
A férjemmel komolyabban 4 hónapja próbálkozunk a Baba Projekt megvalósításával. Sajnos elég szabálytalan volt mindig is a menstruációm. A tabletta abbahagyása után 49, 42 napra jött meg... Az LH tesztjeim sosem voltak egyértelműen pozitívak, gyanítom, hogy nincs igaziból peteérés. Vagy lehet, hogy van, csak túl hamar teszteltem az LH jelenlétét a szervezetemben. Vettem egy extra érzékeny tesztet, még egy hónapot adok magamnak. Egyenlőre marad a megfigyelés, és a napló vezetése. Tippeket, sikertörténetet szívesen várok. Clostylbegit felíratása előtt gondolom tanácsos hogy a nőgyógyász vagy endokrinológus kivizsgáljon. Édesanyámnak sem volt normális peteérése, se a Nagymamámnak. Sajnos generációs probléma lehet. Apajelöltet egyenlőre nem akarom piszkálgatni vizsgálatokkal.
2016. júl. 18. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem, mióta az eszemet tudom, össze-vissza jött meg a havim, tavaly vizsgálták a hormonszintemet, több labort is csináltattak velem, amiből a belgyógyász megállapította, hogy nincs peteérésem. Azt nem tudta megmondani, mitől lehet, annyit mondott, mindenképp nézessem meg magam egy nőgyógyásszal, és az megmondja, mi legyen, de két lehetőségre készüljek fel, ha szeretnék babát, akkor gyógyszerrel kezelni a betegséget, ami okozhatja a peteérés hiányát, vagy ha nem, akkor fogamzásgátlóval be lehet állítani a menszeszemet. mivel babát akkor nem akartam, fogamzásgátlót meg a világért sem szednék soha, így nem is mentem utána a dolognak. Azóta összejöttem mostani párommal, mivel a doki ezt mondta, nem is védekeztünk rendesen, gondoltam, fölösleges, nahát kiderült, hogy nem lett volna fölösleges, most 18 hetes kismama vagyok :)
2016. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én bogyó előtt voltam szabálytalan ciklussal. Utána egybol belefogtunk, de igy is a harmadik hónapban sikerült. Mondjuk én első körben a hőmérőzés módszerét alkalmaznám. Megmutatja h mikor van pé vagy h nincs. Két három ciklussal a dokinak is sokat tudsz segíteni! Magadról is sokat megtudhatsz! Addig pedig legyetek együtt mikor jól esik ;)

Addig is drukkolok!

Üdv

19 hkm

2016. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a probléma endokrinológushoz tartozik. A szabálytalan ciklus hormozavarra utal, ami nem ok, hanem már okozat, a szénhidrátanyagcserezavar következméne, ami PCOS néven ismert. Sajnos csak kevesen lezelil ezt jól Magyarországon, a Mens Mentis a legjobb hely erre, illetve Kecskeméten dr. Naszódy Péter. Elég kockázatos ebben sz állapotban peteérést indukálni és teherbe esni: [link]
2016. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez örökölhető sajnos! Van esetleg a felmenőid között kettes típusú diabéteszes?
2016. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Akkor rendelek még egy 20-as csomag alacsony érzékenységű LH tesztet.
2016. júl. 19. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!