Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek hamar táppénzre...

Akiknek hamar táppénzre kellett menni hogyan kötötte le magát?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap óta táppénzen vagyok, 23 hetes vagyok és feküdnöm kell, mert nagyon keményedek és nehezen kapok levegőt hiába szedek magnéziumot.

2016. júl. 19. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos a kisfiam. Vele én is hamar táppénzre mentem. Olvasgattam, naplót vezettem, énekelgettem a babának. Ilyesmik.
2016. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére feküdnöm nem kell. Van két gyerek, ők biztosítanak elég programot a nyárra.


A helyedben kipróbálnék új dolgokat. Pl. tanulhatnál nyelvet, később nem lesz ennyi szabadidőd, mint most. Vagy kötni, horgolni, hímezni, ha eddig nem csináltad. Ha igen, akkor készíthetnél a babának apróbb-nagyobb dolgokat. Első gyerekkel terhesen pl. én kötöttem meg a babatakarót. Elment vele pár nap. :)

De egyéb kézműves hobbit is kipróbálhatsz, ami nem csinál nagy koszt. Gyöngyfűzés, karkötő csomózás, stb.


Tölts le sorozatokat, amiket eddig nem tudtál rendesen megnézni. Nekem több is van, végre kihasználom az időt, bár amíg a gyerekek nincsenek suliban, pár sorozat nem jöhet szóba nappal. :(

Tölthetsz le könyveket is, mobilon vagy laptopon is olvashatsz. Sokkal olcsóbb, mint megvenni.

Keress kismamás fórumokat, ahol hasonló leendő anyukákkal tudsz beszélgetni, és támogathatjátok is egymást.


Sőt, facen régi ismerősökre is ráírhatsz, akikkel már hónapok óta nem tudtál beszélni, pedig jó lett volna.


Esetleg kiélheted a második kamaszkorod: szerzel pár jó játékot, vagy játszol online. (A legtöbb kamasz simán elélne a kanapén fekve, ha van a közelben mobil töltő. :D )

2016. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is hamar táppénzre kerültem, mivel addig nem tudtam hódolni a kedvenc időtöltésemnek az olvasásnak a munka miatt, így azt választottam.

Kerestem egy jó hosszú regényfolyamot (nevezetesen pl a Trónok harcát) és elkezdtem eredeti nyelven olvasni.

Így a nyelvismeretem is gazdagodott. A végén meg a babázásról, szoptatásról olvastam soksokat. :)

2016. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasgattam, filmeztem, takarítottam,kertészkedtem, főztem,készülődtem, sétálgattam, vásárolgattam, kávézókba jártam, megtanultam kötni, horgolni :)

Én nagyon pörögtem, de nekem nem kellett feküdnöm, 30. hétig dolgoztam...

2016. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hetes kortól otthon voltam.Feküdnöm kellett.Olvastam,neteztem.Amikor kórházba kerültem akkor volt kihez szólni is.
2016. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 12 hetes kortól voltam táppénzen a munkaköröm miatt(másikat nem is akartak adni,pedig kértem)

Így legalább eljutottam iskolába minden órára; munka mellett nem igazán...

Szóval tanultam,böngésztem baba-ügyben,neten olvasgattam a szülésről,a baba gondozásáról és úszni jártam heti 1-2 alkalommal.

Emellett az egész házat legletteltem és kifestettem;bútorunk még alig volt,mert előtte költöztünk nem sokkal.

A vége felé,a 7.hónaptól,mikor ezzel végeztem,úszni jártam heti 3x és iskolába heti 2x-3x

2016. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha neked sokat kell pihenni,akkor meg pl. kötés,horgolás,gyöngyfűzés,keresztszemes hímzés és társai.Anyum ilyeneket csinált anno :-)
2016. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!