Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az abortuszt törvény szerint...

Az abortuszt törvény szerint hányadik hétig végzik el?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
12. Különleges esetekben 18.
2016. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
12. hetig vegzik el, torvenyben meghatarozott esetekben - ami nagyon nagyon kiveteles - a 18. es 24. hetig is.
2016. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha vidéken(ahol lakom) tudják csak a műtétet elvégezni mert Budapesten ahol fogadnának szabadságon lesznek elfogadják vidéken a védőnős papirt és a vérvételt?
2016. júl. 19. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges terhességet, ilettve ha az anya életét a terhesség nem veszélyezteti és nem is bűncselekmény áldozata, akkor a 12. hétig szakítanak meg. Beteg magzat, avagy egyéb anyai szövődmény esetében is van protokoll, meg természetesen egyéni elbírálás. (például kemoterápia miatt megszakítják az egészen kései terhességet is, ha az anya életét a kezelés hiánya nagy eséllye veszélyezteti, igaz, ekkor már kizárólag a várandós nő kérésére) Gondolom Te az alap esetre vagy kiváncsi.
2016. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen az alap esetre
2016. júl. 19. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
A vérvételt biztosan, a védőnős papírt elképzelhető, hogy nem. Lehet az a protokoll, hogy a területileg illetékes szolgálathoz kell menjél, úgy értem, oda, ahol a műtét lesz. Például ha Sotén-, akkor 8 keres védőnő, ha Karagószörcsögön, akkor az ottani, de ez lehet csak feltételezés, egyéni tapasztalatom a témában ninncs. És igen, 12. hét. Ez a műtét határideje, tehát intézkedni már jóval előbb kell, hogy beleférjen az idődbe.
2016. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ba videken kell beutalo a korhazba vervetelre muszaj megmondani h terhesseg miatt? Mert a hazi orvostol mindenkepp kell beutalo oda es nem akarom a hazi orvosnak elmondani mivan mert a szuleim is hozza jarnak es elmondana neki.18 mar elkultam..
2016. júl. 19. 12:00
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmultam*
2016. júl. 19. 12:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha kell új beutaló a kórházba vérvételre, akkor azt biztosan a nőgyógyász is adhat, sőt, szerintem neki kell egyértelműen adni, válaszd azt, akihez nem anyukád jár és akkor ez a probléma megoldva. Szerintem azt az egészet nőgyógyászon keresztül kell intézni, nem látom hol jönne a képbe a háziorvos. Oda csak időpont kell, beutaló nem. A terhesség tényét is Ő tudja megállapítani, fizikális vizgálattal és ultrahanggal(oké, ez utóbbira beutal). Vagy megvannak a leleteid? Mert akkor azokat nyilván nem kell újra megcsináltatni, hiszen attól még érvényesek, hogy máshol végzik a műtétet. Gondolom az aneszetes orvos majd mindenképp a sajátjuk kell legyen, meg esetleg a védőnős papír(erről tényleg lövésem sincs, a családvédelmiseknél is van területi illetékesség), de szerintem minden másra el kell fogadák a budapesti papírokat is.
2016. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Mivel kötelezi az orvosi titoktartás, így ha "elpletykálja" anyukádnak a dolgot, feljelentheted az orvosi kamaránál, a praxisát kockáztatja.

Amúgy nem kell háziorvoshoz menni, csak nőgyógyászhoz.

2016. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!