Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Tudom, drámázok...

Volt több elhalt terhességem a 8. hét körül. Februárban utoljára.

Most újra babát várunk, pénteken megyek vissza dokihoz. A legutóbbi ultrahangon már látszott a petezsák, most elvileg 7 hetes, már kell lennie szívhangnak.

Kapok utrogestant, pihenek, vitamint szedek: tudom, hogy mindent megtettem.


De ha belegondolok, hogy mit fog mondani a doki, már rosszul vagyok.

Legutóbb is szó szerint rosszullét fogott el a váróban. Amúgy is volt bő másfél órám, hogy idegbeteg legyek. :(

Most is biztos sokat kell várni, mint mindig. És persze borzasztóan félek, hogy megint nem lesz már élő terhesség. Igyekszünk úgy intézni, hogy a férjem is elkísérjen. De már attól sírógörcsöt kapok, ha belegondolok hogy fel kell mászni az asztalra, és várni az ítéletet...

Legszívesebben el se mennék, hogy addig is terhesnek tudhassam magam, amíg nem mondják ki hogy baj van.


Tünetek nélkül haltak el a terhességeim, és erős terhességi tüneteim se voltak.

Most hányingerem elég sűrűn van, és a mellem is fáj, de ez simán lehet az utro mellékhatása. Ezen kívül semmi, sem haskeményedés, se görcsök, se egy pötty vér, semmi. Igyekszek ebből erőt meríteni.


A pénteki vizsgálattól viszont rettegek.



#missed ab #aggódás #elhalt terhesség #sokadik próbálkozás
2016. júl. 19. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Azt ugye tudod, hogy sok mindent befolyásol ez a fajta gondolkodásmódod?

Ha az ember kántálja magában a negatív dolgot, oda is vonzza.

Szedd össze magad, vagy ezt kívánod?

Egészséges vagy nem? Akkor a baba is az lesz.

Ha a múltból építed a jövődet, nem is lesz jövőd! Engedd el ezeket... Vége! Itt a jelen, ezzel foglalkozz!

2016. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
A lehető legrosszabb, ahogy most gondolkodsz, nagyon jól írta az első válaszoló! Lazíts és ne gondolj rossz dolgokra. Megértem, hogy aggódsz, hiszen már túl vagy sok rossz tapasztalaton, de ha így fogod végigcsinálni a terhességedet, akkor a 9. hónap végére egy idegroncs leszel. Lazíts, relaxálj, hallgass zenét, olvass, tereld el a gondolataidat a sok rosszról. Ettől a mérhetetlen stressztől is elvetélhetsz, felmegy a vérnyomásod, gondold végig, hogy ezzel csak ártasz a babádnak! Menj el magánorvoshoz, biztos van a közeledben is egy rendelő, ahol nem kell órákat várnod! Az téged is megnyugtat és talán annyit megér, hogy más orvos is látott. Nekem problémás volt mind a két terhességem egy alapbetegségem miatt, jártam a kórházba 2 hetente uh-ra, de volt, amikor nem bírtam kivárni a 2 hetet és elmentem néha magánrendelőbe is egy-egy kontrollra. Engem megnyugtatott. Ráadásul a 14. héttől már otthon is tudod a kicsid szívhangját ellenőrizni, szuper kis készülékek vannak: [link]
2016. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Ezt nem szabad!!!!Bevonzod a rosszat,változtass kérlek!ikreket vesztettem 10.héten,mola miatt,ami nagyon durva...33 évesen küldtek mindenhova a műtét után,hogy van e áttétem...1 év szünet kellett utána,a betegség miatt is stb,de aztán sikerült újból,és voltak újbóli problémák,de egy rossz gondolatot nem engedhettem közel magamhoz,másképp valoban épp ésszel nehéz kibírni,de muszáj!!!!próbáltunk mindig boldogok,bizakodoak lenni,pedig hónapról -hónapra jöttek gondok...DE,most 32 hetes pocakos vagyok,cukrosan,s minden rendben!csak azért irtam le,mert nagyon sok múlik rajtunk szerintem.mindig kerestem valamit,amibe lehetett kapaszkodni!kitartás,és legy bizakodó,tudom nem könnyű!de jobb fog az a baba,hidd el !
2016. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
Kedves Kérdező! Valóban pozitívan kéne gobdolkodni, de aki már átélt 1 vagy több sikertelen terhességet, az tudja, h ez milyen nehéz. Mi a 15. héten veszítettünk el egy nagyon beteg magzatot, most babát várok és persze volt aki mondta, h igérjem meg, hogy nem fogok félni. Napersze. Mintha azt csak úgy eldönthetném. Nyilván igyekszem,.jó dolgokra gondolok, de ami történt már örökre nyomot hagyott, sosem leszek már olyan felszabadult kismama mint az első, rwndben zajló várandósságomnál. Amit pedig szeretnék még leírni az az, hogy tavaly találkoztam egy kismamával, akinek sorozatban haltak el a terhességei, és 19!!! év után derítette ki egy vizsgálat, h vmi autoimmun reakció lép fel az anya szervezetében, idegen testként azonosítva az embriót és egyszerűen " kidolgozta" magából a szervezete. Részt vett vmilyen kezelésen, ès annak hatására a következő babát rendben ki is tudta hordani. Lehet, h ilyesmi van Nálad is. Lehet persze, h csak szerencsétlen véletlenek voltak az eddigi vetéléseid. Kívánom, hogy minden rendben legyen a vizsgálaton!
2016. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
2 even belul 4 veteles. Es en meg mindig csak pozitivan tudok gondolkozni. Eszembe sem jut hogy baj lesz...baj lehet. Az egyik babamat lattam is mert itthon veteltem el. Nem volt jo latvany. De az elet megy tovabb. Csak pozitivan kell hozza allni. Amit te csinalsz a leheto legrosszabb dolog. Megteremted sajat magadnak a rosszat.
2016. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Ne gondolj semmi rosszra! Ennyi rossz után csak jó dolog jöhet!!! Mikor mész pontosan orvoshoz? Én nagyon szorítok, de ne stresszelj, minden a lehető legnagyobb rendben lesz!!!
2016. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Hu ezt már ennyi anya tudja? :)

Meg vagyok lepődve a gyk n. :)


Annyit hozzáfűznék hogy a gyermek teljesen szimbiozisban van a anyával tudattalanul is.

Tehát az anya félelmeinek is megakar felelni...

Szoval a jo dolgokat kell kántálni.

Nem azt pl hogy el ne ess, hanem azt, hogy kapaszkodj.

2016. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút átérzem... nekem kétszer volt korai vetélésem, kétszer jöttem ki sírva az orvostól... Mikor harmadjára mentem, nagyon be voltam pánikolva, majdnem hánytam az idegességtől. De minden rendben volt, szóvhang, minden tökéletes :) Azóta meg is született, 3 hónapos nagyfiú :) Szorítok, hogy minden rendben legyen, írd majd meg!
2016. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*szívhang
2016. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
A múltat engedd el, a jövőben gondolkozz hogy milyen cuki gyereked lesz 😉
2016. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!