Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Tudom, drámázok...

Volt több elhalt terhességem a 8. hét körül. Februárban utoljára.

Most újra babát várunk, pénteken megyek vissza dokihoz. A legutóbbi ultrahangon már látszott a petezsák, most elvileg 7 hetes, már kell lennie szívhangnak.

Kapok utrogestant, pihenek, vitamint szedek: tudom, hogy mindent megtettem.


De ha belegondolok, hogy mit fog mondani a doki, már rosszul vagyok.

Legutóbb is szó szerint rosszullét fogott el a váróban. Amúgy is volt bő másfél órám, hogy idegbeteg legyek. :(

Most is biztos sokat kell várni, mint mindig. És persze borzasztóan félek, hogy megint nem lesz már élő terhesség. Igyekszünk úgy intézni, hogy a férjem is elkísérjen. De már attól sírógörcsöt kapok, ha belegondolok hogy fel kell mászni az asztalra, és várni az ítéletet...

Legszívesebben el se mennék, hogy addig is terhesnek tudhassam magam, amíg nem mondják ki hogy baj van.


Tünetek nélkül haltak el a terhességeim, és erős terhességi tüneteim se voltak.

Most hányingerem elég sűrűn van, és a mellem is fáj, de ez simán lehet az utro mellékhatása. Ezen kívül semmi, sem haskeményedés, se görcsök, se egy pötty vér, semmi. Igyekszek ebből erőt meríteni.


A pénteki vizsgálattól viszont rettegek.



#missed ab #aggódás #elhalt terhesség #sokadik próbálkozás
2016. júl. 19. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Megértelek, nekem 5-6 hetesen volt több vetélésem...1 éven belül 6!!! Meglett a valószínűsített oka, rögtön terhes is lettem, persze rettegtem az elején, mert mi van ha mégsem az miatt történt, ma pedig már 30 hetes várandós vagyok...
2016. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ma csak azért is alapon neveket válogattam, és kismama ruhákat kerestem nagy pocakra.


Szombaton pedig már minden a legnagyobb rendben lesz.

2016. júl. 19. 15:33
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd!!! Én ha félek, akkor IMÁDKOZNI kezdek és attól megnyugszom. Persze nem hangosan, csak csendben magamban. Segít! És a pozitív gondolatok, a sok rémsztorit meg nem szabad meghallani ÉS ELOLVASNI SEM! Aztán majd gyere és írd meg a jó hírt!!! :D:D:D
2016. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Fuuu hat en erdemileg nem tudok hozza szolni csak annyit hogy en 5 hetes vagyok es pontosan ugyan azt elem at mint te. Alig varom hogy vegre legyen szivhang es annyira felek hogy mi lesz. Nem az elso eset mar... de probalok pozitiv lenni. En most kivetelesen mar az elso uh elott elmondtam a csaladnak es a legjobb baratnomnek azon az alapon ha tobben varjuk muszaj itt maradnia :)
2016. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Természetesen pozitívan kell gondolkodni, de ezt a bevonzós dolgot felejtsd el, mert csak felesleges frusztrációt alakítasz ki magadban. Végül még attól is beparázol ha véletlenül rosszra gondolsz. Igen is tisztában kell lenni azzal, hogy újra megtörténhet. Amikor velem is megtörtént szintén ezt a "strucc politikát" folytattam és semmi értelme nem volt, amikor végre elkezdtem tisztán látni és újra normálisan gondolkodni könnyebben elengedtem. Várom, hogy újra babát várjak és minden rendben legyen. Nem fogok a pocaklakómnak hazudni, hogy minden rendben, anyu igenis aggódik mert meg van rá az oka az előzmények miatt. De amit ezen felül érezni fog, hogy mérhetetlenül szeretjük már most. Szerintem amit tehetünk az az, hogy fizikálisan és mentálisan is a toppon legyünk és ez nem attól van, hogy egész nap a "biztos minden rendben van" meg a hasonló mantrákat mormoljuk megállás nélkül. Hozzáteszem az első terhességemnél semmi rosszra nem gondoltam, mégis egy csomó brutális dolog történt velem, de akkor szerencsém volt, sikeresen túléltük a kislányommal.
2016. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na hogy van a baba?:)
2016. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!