Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabadság vagy táppénz?

Szabadság vagy táppénz?

Figyelt kérdés

megéri időarányosan még kivenni a "hiányzó" szabadságokat, vagy rögtön táppénzre kéne menni ha veszélyeztetett terhességem lenne?

ha pl. csak szabadságon vagyok a munkáltató "behívhat" szabadság alatt, ha rendkívüli munka van?



2016. júl. 25. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nyilván a szabadság jobban megéri.

Igen, az Mt. szerint visszahívhat, de ha közlöd a terhességed, kétlem, hogy visszahívna.

2016. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a munkaszerződésemben másfél hónapja csökkentették 4 órára a munkaidőt és a bért...

így az most nem érné meg (4 órás szabi).... de ugye én lelkiismeretesen szeretném kivenni a szabikat....

csak ugye nem egyszerű munkahely, mert szinte ember számba se veszik a dolgozókat, legyen az vezető vagy beosztott....

2016. júl. 25. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp táppénzre menj, minél előbb. Az ellátásokat úgy számolják, hogy mielött tp-re vagy csedre mész, visszaszámolnak 3 hónapot és az az elötti 180 nap átlagából számítják ki a járandóságokat. Ha gyorsan elmész tp-re, akkor nem fog beleszámítani a 4 órás béred az ellátás alapjába, csak a régebbi, magasabb.
2016. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
én előbb a szabikat vettem ki, utána mentem táppénzre. Anyagilag jobban megéri, mert a táppénz csak 60%os fizetés, szabi 100% os.
2016. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kedves 3-as, a leírtak alapján kiszámolva a táppénzem több lenne, mint a most 4 órás munkabérem (és szabim) :(

és még kocsiba se kellene ülnöm, mert a városban jó a busz közlekedés. Bérlet kb. 8000 ft. A munkába járásom kb. 30ezer forint, amiből kb. 8000 ft-ot kapok vissza.

2016. júl. 25. 12:21
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsi, 4-est akartam írni :)
2016. júl. 25. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2016. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed. Táppénzen vagyok. Volt is ok rá.. Görcs,barnázás...
2016. dec. 29. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!